پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2297277 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3475985
کد خبر : 232863 تاریخ ثبت : 1397/9/15 10:39 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ «شان پن» فیلم ترور «خاشقچی» را می‌سازد

خلیج فارس: رسانه‌های ترکیه از حضور «شان پن»، بازیگر و کارگردان معروف آمریکایی در ترکیه جهت ساخت فیلم قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی خبر دادند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ چهارشنبه (۱۴ آذر) گزارش داد که پن امروز به همراه تیم ده نفره خود بعد از ورود به فرودگاه استانبول به محوطه اطراف کنسولگری سعودی رفته و شروع به عکس‌برداری از آن کرد. خاشقچی، ۱۰ مهرماه بعد از ورود به کنسولگری سعودی در استانبول ترور شد.

(تصاویر) «شان پن» فیلم ترور «خاشقچی» را می‌سازد

پن در برابر کنسولگری سعودی

(تصاویر) «شان پن» فیلم ترور «خاشقچی» را می‌سازد

(تصاویر) «شان پن» فیلم ترور «خاشقچی» را می‌سازد

به گزارش فارس، خبرنگار آناتولی می‌گوید این بازیگر معروف آمریکایی قصد دارد فیلمی مستند از جنایت قتل جمال خاشقچی بسازد.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا که از منتقدان سیاست‌های بن‌ سلمان، وی‌عهد سعودی بود، دهم مهر ماه (دوم اکتبر) در ساختمان کنسولگری سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید و بنا به گفته مقامات قضایی ترکیه، جسد او بعد از قتل با اره تکه تکه شده و با اسید از بین رفته است.

عربستان سعودی در ابتدای امر منکر قتل شد ولی تحت فشار جامعه جهانی، به قتل او در کنسولگری سعودی اذعان کرد، ولی هرگونه نقش ولی‌عهد سعودی در ماجرای این قتل را بارها تکذیب کرده است.

بر اساس اسناد و مدارک ترکیه و ارزیابی‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا شخص بن سلمان آمر قتل خاشقچی بوده است.کلمات کلیدی خبر : شان پن فیلم ترور خاشقچی