پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40679619 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3586722
کد خبر : 232844 تاریخ ثبت : 1397/9/15 09:54 نظرات تایید شده : 0

میزان عضویت مردم خارگ در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری +تصاویر

خلیج فارس: مدیرکل کتابخانه های استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خارگ گفت: عضویت 24 درصدی مردم خارگ در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ویژه خارگ ، با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، محمود رضایی، بخشدار ویژه خارگ و سایر اعضای انجمن در بخشداری خارگ برگزار شد.

سیدعلی هاشمی مدیرکل کتابخانه های استان، با ارا  ئه گزارشی از وضعیت کتابخانه شهید مهدوی خارگ عنوان کرد: در حالی که بطور میانگین 3 درصد از مردم ایران عضو کتابخانه های عمومی هستند، ولی 24 درصد مردم خارگ به عضویت کتابخانه عمومی درآمده اند و این نشان از حمایت و همدلی مسئولین در این بخش و تلاش کتابداران در کتابخانه شهید مهدوی خارگ است.

مدیرکل کتابخانه های استان با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در خارگ، گفت: باید بر اساس ظرفیت های موجود در رفع این محدودیت تلاش کنیم.

سیدعلی هاشمی عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور تمام برنامه هایی را که تدوین و ابلاغ می کند مبتنی بر علم و دانش است و این مهم گام بلندی در جهت علمی کردن تمامی برنامه ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طرح کتابخوان ماه از برنامه های مستمر نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که بصورت ماهانه در سراسر کشور و با معرفی 4 کتاب، صورت می پذیرد که می توان از این 4 عنوان کتاب برای برگزاری نشست های کتابخوان بهره برد
ایشان تصریح کرد: با ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان، در آینده جامعه ای اهل مطالعه خواهیم داشت.

هاشمی ابراز داشت: با توجه به تدوین طرح بررسی ارتقاء شاخص های اجتماعی و فرهنگی، نقش کتابخانه ها و کتابداران می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

وی افزود: امروز جهاد در راه خدا با توجه به شرایط حاکم برجامعه، همان مقابله با جنگ نرم است که این مبارزه تنها با کسب علم و بصیرت از طریق مطالعه امکان پذیر خواهد بود.

وی با استناد به آیه «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّکمْ عَلی تِجارَةٍ تُنْجِیکمْ مِنْ عَذابٍ أَلِیمٍ * تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ تُجاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِکمْ وَ أَنْفُسِکمْ ذلِکمْ خَیرٌ لَکمْ إِنْ کنْتُمْ تَعْلَمُونَ» گفت: امروز جهاد در راه خدا با فعالیت های مستمر فرهنگی که ابتناء به علم و دانش و مکتب اهلبیت(علیهم السلام) باشد، معنا پیدا می کند.

محمود رضایی، بخشدار خارگ نیز با تشکر از کتابداران خارگی گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی یک خرد و همت جمعی را می طلبد.

بخشدار خارگ عنوان کرد: با توجه به ظرفیت موجود، کتابخانه شهید مهدوی با 24 هزار جلد کتاب و عضویت 24 درصد از مردم جزیره، مجموعه سرزنده و پویایی را تشکیل داده که در اجرای برنامه های فرهنگی موثر بوده است.

محمود رضایی گفت: کتابخوانی باید فرهنگ سازی شده و ترویج شود و باید برای فراگیر کردن این فرهنگ، مطالعه را از سنین کودکی و نوجوانی آغاز کرد.

رییس انجمن کتابخانه های بخش خارگ برای برگزار یک مسابقه بزرگ کتابخوانی در بین دانش آموزان اعلام آمادگی کرد و نهادهای و دستگاه های برخوردار  را برای حمایت از این حرکت فرهنگی فرا خواند.