پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1726472 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2906698
کد خبر : 232779 تاریخ ثبت : 1397/9/14 12:33 نظرات تایید شده : 1

مدیرکل بهزیستی: طرح مناسب‌سازی معابر استان تدوین شد

خلیج فارس: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به تدوین مناسب سازی برای دسترسی معلولان به اماکن گوناگون گفت: مناسب سازی محیط شهری، مراکز خدماتی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای معلولان از برنامه‌های مهم سازمان بهزیستی استان بوشهر است.
 

طرح مناسب سازی محیط ویژه معلولان استان بوشهر تدوین شده است

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ علی پولادی ریشهری صبح امروز در نشست با انجمن‌های معلولان استان بوشهر با گرامیداشت 12 آذر روز جهانی معلولان اظهار داشت: زندگی انسان‌‌ها در این کره خاکی همراه با تغییرات و تلاطم‌هایی همراه است و این تغییرات بسته به نوع نگاه و نگرش انسان است به همین سبب وقتی صحبت از معلولیت و معلولان می‌شود قبل از اینکه این واژه را مدنظر قرار دهیم باید به پیشگیری از معلولیت در فرزندان توجه شود.

وی در زمینه اشتغال و توانمندسازی  افراد دارای معلولیت گفت : مددجویان دارای معلولیت می‌توانند از سازمان بهزیستی تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کنند و برای توانمندسازی مهارتی اقدام کنند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر به تصویب  قانون جامع حمایت از معلولان در مجلس پرداخت و با بیان اینکه این قانون آماده اجرا است گفت: این گام بسیار مهمی  برای حمایت از معلولان محسوب می‌شود که در دولت تدبیر و امید این شرایط فراهم شده است.

پولادی‌ریشهری با تاکید بر توجه به مناسب سازی محیط‌های شهری برای دسترسی راحت معلولان به خدمات مورد توجه گفت: مناسب سازی ویژه افراد دارای معلولیت یک مشکل جدی در سطح استان بوشهر وجود دارد و  معابر، ساختمانها، خیابانها، پارک‌ها نه تنها برای افراد دارای معلولیت بلکه برای دیگر اقشار همچون کودکان و سالمندان نیز قابل استفاده نیست و دشواری ایجاد می‌کند .

وی با تاکید بر توجه مناسب سازی محیط شهری و سایر اماکن افزود: مناسب سازی محیط شهری،  مراکز خدماتی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای معلولان از برنامه‌های مهم سازمان بهزیستی استان بوشهر است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه طرح مناسب‌سازی محیط ویژه معلولان استان بوشهر تدوین شده است خاطر نشان کرد:  با توجهی که استاندار  و معاونان عمرانی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار بوشهر به مناسب‌سازی  ویژه معلولان دارند فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

پولادی ریشهری با تاکید بر توجه به اشتغال افراد معلول استان عنوان کرد: ایجاد اشتغال برای این قشر در قالب پرداخت تسهیلات به کارفرمایان، ایجاد کارگاه های حرفه‌آموزی و فعال کردن مراکز حمایتی شغلی در دستور کار سازمان بهزیستی استان بوشهر قرار دارد.کلمات کلیدی خبر : علی پولادی ریشهری معلولان