پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40683608 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3590700
کد خبر : 232706 تاریخ ثبت : 1397/9/14 09:28 نظرات تایید شده : 5
«خلیج فارس» گزارش می‌دهد

جلسه شورای شهر بوشهر با چاشنی تذکر به رییس!

خلیج فارس: شورای شهر بوشهر مدتهاست گرفتار روزمرگی شده و مشخص نیست خروجی جلسات اعضای آن چیست؟

خلیج فارس: شورای شهر بوشهر مدتهاست گرفتار روزمرگی شده و مشخص نیست خروجی جلسات اعضای آن چیست؟

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این بین وعده های مکرر رییس شورای شهر برای پخش اینترنتی جلسات به منظور آگاهی شهروندان از مصوبات، با گذشت بیش از 1.5 سال به فراموشی سپرده شده و مانند برخی شوراهای شهر مراکز استان ها، نه از سامانه اطلاع رسانی مصوبات شورا خبری است، نه عزمی برای شفاف سازی برخی فرآیندهای مالی که قبلا برخی اعضای شورا آن را مطرح کرده بودند؛ موضوعی که نشان می دهد اراده ای برای شفاف سازی عملکرد و فعالیت های شورا وجود ندارد.

جلسه سه شنبه شب شورای شهر بوشهر نیز که به بررسی برخی طرح و لوایح اختصاص داشت، با ورود و خروج بی نظم برخی اعضا همراه بود.

از حاشیه های این نشست،بی نظمی جلسه بود؛ طوری که اغلب صندلی های اعضا با وجود قرائت لوایح و طرح ها خالی مانده و از صحن خارج می شدند و به دلیل این حواس پرتی ها، موارد در دستور کار چندبار قرائت می شد!

زمانی که تنها 4 عضو در صندلی های خود حضور داشتند، رییس شورا مانع تهیه عکس از این وضعیت توسط خبرنگار شد و مدعی گردید: مجلس شورای اسلامی هم برای نمایندگان وقت تنفس قائل می شود!

نهایتا دهدار جلسه پس از دقایقی با بیان اینکه موضوعی را می خواهم با اعضا در میان بگذارم، جلسه را غیرعلنی اعلام کرد.

شورای پنجم بوشهر از نظر سرمایه اعتماد عمومی در شرایط خوبی نیست و اگر درخصوص روزمرگی حاکم بر شورا و بی تفاوتی اغلب اعضا نسبت به انتقادات بیرونی اقدامی صورت نگیرد، حدود 3 سال باقی مانده هم به همین شرایط ناامیدکننده سپری می شود.

صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده رایگان می شود

در زمانی که جلسه شورا ساعت اولیه خود را می گذراند، لایحه شهرداری پیرامون بخشودگی 100 درصدی دریافت پروانه ساختمانی در بافت فرسوده مطرح شد که به گفته برزگرزاده عضو شورا انتظار می رود موجب تحرک جدی در بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده شود.

دولابی عضو شورا نیز خواستار اضافه کردن بندی به این لایحه شد که مشوق هایی برای ایجاد واحدهای مسکونی درشت تر در بافت فرسوده فراهم گردد تا شاهد پلاک های ریزدانه فعلی نباشیم.

جشنواره و فیستوال خرید در بوشهر راه اندازی می شود

همچنین در این جلسه طرح کمیسیون فرهنگی برای اجرای اولین جشنواره خرید و تخفیف بازار بوشهر مصوب شد.

طاهره شمشیری رییس این کمیسیون گفت: شورای شهر امسال درنظر دارد مانع ایجاد غرفه های فروش در ایام نوروز در سطح شهر شود، چرا که عمدتا این غرفه ها در سالیان گذشته توسط افرادی از استان های همجوار اجاره و به عرضه جنس های بنجل مبدل می شد که جلوه ناخوشایندی در ساحل ایجاد می کرد و بازار بوشهر را هم تضعیف می نمود.

شمشیری ادامه داد: قرار است اصناف بوشهر با مشارکت شهرداری از 12 اسفند تا 12 فروردین تخفیف هایی به شهروندان ارائه و جشنواره های موسیقی، عذا و موارد مشابه در سطح شهر و ساحل برگزار کنند.

جابجایی بانک برای تسهیلات نوسازی تاکسی ها

پس از حدود یکسال از مصوبه شورای شهر در زمینه نوسازی تاکسی ها با مشارکت بانک رسالت، حالا مجددا شهرداری طی نامه ای بانک عامل را تغییر داده و دلیل آن را عدم همکاری بانک رسالت عنوان کرده است.

براین اساس مقرر شد شهرداری 1.5 میلیاردتومان از محل عوارض حذف پارکینگ در بانک مهر قرار داده و معادل آن نیز همین بانک مشارکت کرده تا به 100 تاکسی تسهیلات 30 میلیون تومانی با سود 4 درصد ارائه شود.

دخالت برخی اعضای شورا صدای مدیر شهرداری را دراورد

بخش عمده جلسه سه شنبه شب شورای شهر درخصوص بررسی و تصویب مصالحه های شهرداری با اشخاص برای بازگشایی مسیر بود که درخصوص امتیاز به برخی واحدها و تبعیضی که شهرداری میان مالکان قائل می شود، برخی اعضا اعتراضاتی مطرح کردند.

در این بین برخی اعضا تاکید داشتند که خرید املاک باید براساس همان اولویتی باشد که در بودجه امسال مقرر شده، در این بین مختار کرمی مدیر املاک شهرداری که در جلسه حضور داشتند در اظهاراتی که تلویحا برخی اعضای شورا را نشانه می گرفت اظهار داشت: «ما هم معتقدیم بودجه خرید ملک های در مسیر را باید به اولویت هایی که در بودجه مشخص شده بدهیم، ولی فشار آورده می شود و ناچار به خروج از این مسیر می شویم.»

تذکر اعضای شورا به رییس شورا

در این جلسه شمشیری و توسلی نسبت به مشخص نشدن وضعیت گزارش حسابرسی سال 95 شهرداری انتقاد کرده و به رییس شورا برای تعیین تکلیف این موضوع تذکر دادند.

شمشیری با بیان اینکه طبق اعلام حسابرس منتخب شورا، شهرداری اسناد را در اختیار وی قرار نداده اند گفت: نباید بیش از این گزارش حسابرسی دو سال پیش را معطل کرد، از این رو باید رییس شورا به شکل جدی تری این موضوع را پیگیری و گزارش حسابرس را بخواهد، چرا که شاید شهرداری تمایلی به تکمیل ایرادات نداشته باشد.

توسلی هم با انتقاد از اینکه نامه های مکرر وی به رییس شورا درخصوص اعلام گزارش حسابرس سال 95 بدون پاسخ مانده، نسبت به این وضعیت از دهدار انتقاد کرد که با قول وی برای پیگیری این موضوع همراه شد.