پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48585979 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25820291
کد خبر : 232581 تاریخ ثبت : 1397/9/13 16:12 نظرات تایید شده : 0

بوشهر شهر دوستدار معلولان می‌شود

خلیج فارس: رئیس شورای شهر بوشهر با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های عمران شهری در راستای بهره‌مندی مغلولان از معابر عمومی گفت: در این راستا طرح بوشهر شهر دوستدار معلولان تدوین می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ ابوذر دهدار ظهر امروز در نشست شورای شهر بوشهر با گرامیداشت 12 آذر روز جهانی معلولان اظهار داشت: در شورای پنجم به دنبال تحقق شهری هستیم که متعلق به تمامی شهروندان بوده و همگان اعم از کودک، سالمند، افراد معلول و سالمند بتوانند به بهترین شکل از آن بهره ببرند.

طرح بوشهر شهر دوستدار معلولان تدوین می‌شود

وی با بیان اینکه 10 درصد از مردم و شهروندان جزو افراد معلول هستند تاکید کرد: در این راستا مدیریت شهری باید وظیفه خود نسبت به معلولان به نحو احسان انجام دهد.

رئیس شورای شهر بوشهر از تدوین طرح شهر دوستدار افراد معلول خبرداد و بیان کرد: اعضای شورای شهر بوشهر طرح «شهر دوستدار افراد معلول» در شورا را در دست تهیه دارند که در این طرح  امکانات شهری برای تمامی  مردم به ویژه معلولان قابل دسترسی می‌شود.

دهدار خاطرنشان کرد: شهر دوستدار معلولان به این معنی است که افراد معلول جامعه از تمام استانداردها و حق و حقوق شهروندی همانند دیگر انسانهای عادی به صورت مساوی برخوردار باشند.

رئیس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه در شهر پارک‌ها، امکانات و مراکز تفریحی وجود دارد خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از معلولان در استفاده از این امکانات محروم هستند و حتی در حوزه حمل و نقل عمومی نیز بخش قابل توجهی از معلولان، خصوصا افرادی که دارای معلولیت شدید هستند دسترسی به بخش عمده‌ای از این خدمات ندارند.

وی تاکید کرد: به منظور برطرف کردن این مشکل در طرح در دست تدوین به گونه‌ای برنامه ریزی می‌شود تا بتوان بر اساس سرانه افراد، درصدی را به صورت برنامه ریزی شده برای حوزه معلولان اختصاص دهیم.

دهدار افزود: در راستای  دسترسی معلولان به امکانات شهری بوشهر ایجاد مبادی ورودی معلولان و نصب تابلوهای راهنما برای بهره گرفتن از تجهیزات نصب شده در پارک‌ها و فضاهای عمومی و ساخت یک پارک ویژه معلولان در دستور کار است.

رئیس شورای شهر بوشهر بیان کرد: در اجرای این طرح مسیرهای تردد، دسترسی به فضاهای ورزشی، مکان‌های بازی، میزان دسترسی پذیری فضاهای فرهنگی، نمازخانه و سرویس بهداشتی برای استفاده معلولان مورد توجه قرار گرفته است.کلمات کلیدی خبر : ابوذر دهدار معلولان