پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1434587 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2615660
کد خبر : 232452 تاریخ ثبت : 1397/9/13 10:29 نظرات تایید شده : 0

انجام تست ایدز کاملاً رایگان و محرمانه است

خلیج فارس: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: تشخیص بیماری ایدز توسط تست کاملاً رایگان انجام‌شده و افراد اطمینان داشته باشند که در نهایت رازداری انجام خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ مهندس عادل مقدس افزود: ایدز دیگر یک بیماری غیرقابل درمان نبوده و درمان این بیماری به‌قدری پیشرفت کرده که بیماران در مرحله پیشرفته بیماری نیز می‌توانند تحت درمان قرارگرفته و زندگی عادی داشته باشند.

وی تصریح کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت در زمان ۲۰ دقیقه با انجام یک تست ساده از وجود بیماری خودآگاه شوند.

مهندس مقدس ادامه داد: در فرآیند آزمایش اگر فرد سالم باشد که نتیجه قطعی است اما اگر بدن واکنش نشان داده باشد فرد برای آزمایش تکمیلی به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ارجاع داده‌شده تا مجدداً آزمایش استاندارد و دقیق‌تری برای وی انجام شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: موضوعی که مردم باید از آن مطلع شوند این است که HIV یک عفونت ویروسی مزمن است و در صورت تشخیص، با شروع درمان و رعایت اصول بهداشتی به‌تدریج میزان عفونت‌زایی آن کم و بعد از مدتی قطع‌شده و فرد می‌تواند مانند سایر افراد زندگی عادی داشته باشد.

وی بیان داشت: مسئله نگران‌کننده در رابطه با افرادی است که از آلوده شدن خود به ویروس بی‌اطلاع هستند زیرا این وضعیت نه‌تنها موجب پیشرفت ویروس در بدن و بروز بیماری در فرد شده بلکه احتمال انتقال این ویروس به دیگران را نیز افزایش می‌دهد.