پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40684083 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3591159
کد خبر : 232358 تاریخ ثبت : 1397/9/12 21:19 نظرات تایید شده : 4

دو دلیل گرانی ماهی از نظر مدیرکل شیلات

خلیج فارس: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صادرات ماهی و حضور واسطه‌ها از جمله عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر هستند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عباسعلی زنده بودی در نشست با معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر یکی از قطب‌های تولید و پرورش و صید آبزیان است و جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور دارد.

صادرات و واسطه‌ها از عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر هستند

وی با اشاره به افزایش میزان صادرات آبزیان استان بوشهر، خاطرنشان کرد: اغلب صیادان با توجه به اینکه قیمت ابزار و وسایل صیاد و صیادی افزایش یافته است، تمایل دارند که محصول خود را صادر کنند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با تاکید بر اینکه محصول صید شده توسط صیادان باید از استان بوشهر به دیگر مناطق صادر شود، تصریح کرد: برای کنترل قیمت هیچ صیادی حق ندارد محصول خود را روی دریا بفروشد.

وی به برخی از دلایل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: از جمله عوامل افزایش قیمت ماهی در استان بوشهر می‌توان به حضور واسطه‌ها (یزافان) در اسکله‌ها و خرید محصول از صیادان اشاره کرد.

زنده‌بودی افزود: برخی صیادانی که برای تامین نیازهای خود از واسطه‌ها پول می گیرند، مجبورند محصول خود را به آنان بفروشند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر اظهار داشت: هرچند شیلات و تعاونی‌ها تلاش‌های زیادی برای برطرف کردن این مشکل کرده‌اند ولی تاکنون این مشکل چندین ساله برطرف نشده است.

در این زمینه
وعده معاون استاندار: ماهی ارزان می‌شود