پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1724986 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2905214
کد خبر : 232336 تاریخ ثبت : 1397/9/12 18:02 نظرات تایید شده : 0

پردیس‌های دانش‌بنیان در ۱۱ استان تاسیس شد

خلیج فارس: معاون سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گفت: پردیس‌های دانش بنیان در استان‌های محروم تاسیس و تاکنون در ۱۱ استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ سجاد سنگسری ظهر امروز در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای علمی بسیجیان در بوشهر با اشاره به ظرفیت جامعه علمی در عرصه‌های مختلف جامعه اظهار داشت: حل مشکلات اساسی و کمک به دغدغه‌های نخبگان علمی مورد توجه ویژه است که در این راستا حمایت‌های لازم ارائه می‌شود.

وی از تاسیس پردیس‌های دانش بنیان در استان‌های محروم خبرداد و بیان کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در استان‌های محروم اقدام به تاسیس پردیس‌های دانش بنیان کرده که تاکنون در 11 استان  این پردیس‌ها راه‌اندازی شده است.

معاون سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حمایت مالی و معنوی از نخبگان و استعدادهای برتر و کمک به تولید علم را از اهداف تاسیس پردیس‌های دانش بنیان در استان‌های محروم دانست.

سنگسری با اشاره به ایجاد مرکز نوآوری و شتاب‌دهی افزود: مجموعه‌ای با نام مرکز نوآوری و شتاب‌دهی پروژه‌های علمی بسیج  در تهران راه‌اندازی شده تا کار مدیریت پردیس‌ها را انجام دهد.

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح نیز با تاکید بر توجه ویژه به پروژه‌های علمی و پژوهشی خاطر نشان کرد: دانش و پژوهش در عرصه‌های نوین،  پیشانی حرکت نیروهای مسلح در مقطع کنونی است.

امیر محمد حسین باقری، سرمایه فکری را نیاز بسیج دانست و افزود: یکی از اقدامات و تلاش‌های ستاد کل نیروهای مسلح مدیریت سرمایه فکری موجود به سمت نیاز کشور است.

وی با تاکید بر هدایت نخبگان به سمت دستگاه‌های مختلف تصریح کرد: در حال حاضر نیازمند مدیریت متمرکزی هستیم که نخبگان و استعدادهای برتری را به سمت دستگاه‌های مختلف هدایت کند.

نمایشگاه دستاوردهای علمی بسیجیان در بوشهر در 50 غرفه در بخش‌های پهپاد، لامپ نسوز، هواپیماهای فوق سبک، عصای هوشمند و محصولات آرایشی و بهداشتی تولید شده از ریز جلبک‌های دریایی ارائه شده است.