پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21976771 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20340628
کد خبر : 232020 تاریخ ثبت : 1397/9/11 09:53 نظرات تایید شده : 0

محسن غرویان: استیضاح بهانه است

خلیج فارس: محسن غرویان در اعتماد نوشت: وزیر خارجه ما، یکی از چهره‌های موفق دیپلماسی پس از انقلاب است و استیضاح او آنچنان که دلسوزان کشور نیز اذعان می‌کنند، غرض‌ورزانه و بر خلاف وحدت ملی است.

همان‌طور که آیت‌الله مکارم شیرازی فرمودند: در این شرایط حساس، استیضاح و هرگونه هجمه به دولت و اعضای دولت به‌خصوص آقای ظریف، به صلاح کشور نیست و باعث شادی دشمنان خواهد شد. امام خمینی (ره) فرمودند: هر زمان که دیدید دشمن از دست شما خوشحال است بدانید کارتان خلاف است و در حال حاضر هم دشمنان نظام از این استیضاح خوشحال هستند، بنابراین این عمل خلاف مصالح کشور و دیدگاه امام خمینی و مراجع است. آقای ظریف یکی از موفق‌ترین چهره‌هایی است که توانسته از راه دیپلماسی، بسیاری از بحران‌های سیاسی و اقتصادی کشور را حل کند، همان‌طور که برخی تحلیلگران سیاسی هم گفته‌اند او در بین وزرای امور خارجه بعد از انقلاب اسلامی از لحاظ درک مسائل جهانی و حل مشکلات، کم‌نظیر بوده است، بنابراین دیدگاه بنده هم همان دیدگاه مرجعیت است.

ما در حال حاضر باید وحدت و اتحاد بین مجلس و دولت را بیشتر کنیم و نهاد‌ها و سازمان‌های سیاسی کشور باید در این زمینه اتحاد داشته باشند؛ البته این هجمه‌ها قبلا هم بوده است و این استیضاح بهانه است، چون در این شرایط که بحث FATF و مسائل مهم سیاسی و بین‌المللی مطرح است، عده‌ای آن را بهانه کرده‌اند تا دولت و وزیر امور خارجه را تضعیف کنند؛ با این همه معتقدم آقای ظریف از چنان منطق استوار و محکمی برخوردار است که پاسخ بسیار منطقی در این رابطه به استیضاح‌کنندگان خواهد داد.

در عین حال به نظر می‌رسد هجمه‌کنندگان، علاوه بر آنچه ذکر شد، نگاهی نیز به سال ۱۴۰۰ دارند، چون معتقدند احتمال رأی آوردن ظریف به عنوان رییس‌جمهور آینده بسیار بالاست، پس حمله‌ها را آغاز کرده‌اند تا وی را از الان تضعیف کنند.

واقعیت این است که این استیضاح، موجب خوشحالی دشمنان ما خواهد شد و روشن است که آن‌ها از هرگونه تفرقه و شکست و ضعف ما خوشحال می‌شوند؛ بنابراین چنین اعمالی هیچ نتیجه‌ای جز تضعیف مردم ایران نخواهد داشت.

-->