پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44003679 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21250342
کد خبر : 231694 تاریخ ثبت : 1397/9/9 11:40 نظرات تایید شده : 1

گسترش آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم و روستاهای استان

خلیج فارس: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از گسترش آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم و روستاهای استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ عبدالمجید دراهکی عصر پنجشنبه در نشست با فرماندار شهرستان دیر اظهار داشت: توسعه آموزش های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در شهرستان دیر با همکاری دستگاه های ذی ربط ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه احیا و بازسازی نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و خانواده ها ضروری است، گفت: سهم این آموزش ها در تقویت قابلیت و ظرفیت های مناطق مشخص شود که این مهم نیازمند فرهنگ سازی با همکاری فرمانداری ها است.

https://media.mehrnews.com/d/2018/11/30/3/2970218.jpg

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به شعار سال «حمایت از کالای ایرانی»؛ تحقق این امر را فرهنگ سازی مناسب برای تبیین، هدایت و فراگیر کردن آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه دانست.

وی با بیان اینکه امروز ایجاد اشتغال با مهارت آموزی ارتباط مستقیمی دارد، افزود: آموزش های فنی و حرفه ای باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر با انتقال به مکان جدید و تجهیز کارگاه های آموزشی و مربیان مجرب آمادگی دارد که جوانان جویای کار را آموزش داده و به بازار کار معرفی نماید.

دراهکی با بیان اینکه توسعه آموزش های مهارتی در راستای عدالت آموزشی در سطح استان  است تأکید کرد: مناطق محروم و روستاها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و آموزش های مهارتی در این مناطق ارائه می شود تا باعث پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها شود و آموزش های مهارتی معضل بیکاری در بین جوانان روستایی را کاهش دهد.

گرایش جوانان به سمت کارهای پشت میزی

فرماندار شهرستان دیر نیز در این نشست با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای در سطح شهرستان  گفت: این آموزش های مهارتی در اشتغالزایی پایدار تاثیر مستقیم دارد.

کریم علی حسنی با تاکید بر گسترش و نهادینه کردن بحث آموزش های فنی وحرفه ای با هدف توسعه اشتغال و کارآفرینی، صنعت و رونق اقتصادی در شهرستان، افزود: جدی گرفتن آموزش های مهارتی توسط جوانان بسیار مهم است که باید برای این مهم فرهنگ سازی کرد.

وی به صنایع مستقر در شهرستان دیر و جنوب استان بوشهر اشاره کرد و از مجموعه آموزش فنی و حرفه ای دیر خواست در این زمینه ها آموزش های لازم را در مرکز آموزش فنی و حرفه ای  ارائه نمایند تا در روند اشتغالزایی شهرستان اقدام شایسته ای انجام گیرد.

علی حسنی  با گلایه از گرایش جوانان به سمت کارهای پشت میزی ادامه داد: خانواده ها امروز به این نتیجه رسیده اند که حرفه آموزی برای فرزندان آنها، شغل پایدار را به دنبال دارد.

فرماندار دیر با اشاره به اینکه باید برای مهارت آموزی جوانان بیکار تلاش کنیم اظهار داشت: بهتر است آموزش های لازم را در قالب مهارت آموزی آموزش دهیم که بسیاری از مشکلات به این طریق کاهش پیدا خواهد کرد.