پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3479099
کد خبر : 231460 تاریخ ثبت : 1397/9/8 08:25 نظرات تایید شده : 1
مدیرکل تامین اجتماعی استان خبر داد:

۴۰۰ تبعه خارجی استان تحت پوشش تامین اجتماعی/ دریافت 86 میلیون تومان بابت بیمه خارجی‌‎ها در پارس جنوبی

خلیج فارس: پرداخت 3 درصد بابت بیمه حوادث نیروهای کار خارجی هزینه ای بر پیمانکاران و کارفرمایان تحمیل نمی کند و از حقوق واقعی نیروهای کار اخذ می شود.

خلیج فارس: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: 400 تبعه خارجی در استان بوشهر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالله شیرکوند در نشست خبری مدیرکل اتباع خارجی سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: پیگیری اجرای مقاوله نامه 19 که بیش از 150 کشور عضو آن هستند و به منظور بیمه حوادث نیروهای خارجی در هر کشور می باشد، هدف برگزاری کارگاهی در بوشهر با حضور مدیرکل امور اتباع سازمان تامین اجتماعی بود.

وی ادامه داد: با پیگیری به عمل آمده، برای نخستین بار از پتروشیمی بوشهر در منطقه ویژه پارس توانستیم بابت 29 نیروی خارجی، 86 میلیون تومان اخذ کرده که ضمن درآمدزایی برای تامین اجتماعی، در زمان بروز حوادث برای نیروهای خارجی، درمان آنها در بلاتکلیفی نمی ماند و بصورت رایگان در مراکز ملکی تامین اجتماعی انجام می شود.

شیرکوند با اشاره به وجود پروژه های نفت و گاز در استان خاطرنشان کرد: پرداخت 3 درصد بابت بیمه حوادث نیروهای کار خارجی هیچ هزینه ای بر پیمانکاران و کارفرمایان تحمیل نمی کند و از حقوق واقعی نیروهای کار اخذ می شود که به منظور اقدامات درمانی در زمان بروز حادثه راهگشا می باشد و انتظار داریم سایر پروژه های صنعتی یا باشگاههای ورزشی که با نیروی خارجی قرارداد دارند، در این خصوص اقدام نمایند.

وی درباره اینکه آیا نیروهای روسی شاغل در نیروگاه اتمی بوشهر نیز شامل این مقاوله نامه جهانی می شوند، اظهار داشت: چون روسیه عضو این مقاوله نامه نشده و هزینه بیمه حوادث نیروهای کارشان در همان کشور محاسبه می شود، مشمول این قانون نیستند.

بیمه تامین اجتماعی اتباع خارجی مانند ایرانیان

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون 400 تبعه خارجی استان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: تعهدات بیمه برای آنها مانند ایرانی هاست و این قانون مترقی از سال 1346 مصوب شده، غیر از بیمه بیکاری که نص قانون تنها برای ایرانی ها می باشد، در سایر موارد نظیر درمان، از کارافتادگی و مستمری شامل اتباع خارجی هم می باشد.

وی این اقدام را در راستای واقعی کردن نیروی کار در کشور مهم دانست و گفت: وقتی نیروی کار خارجی مثل افغان بیمه و مالیات بپردازد، شاهد این نیستیم که به راحتی و با کمترین قیمت بازار کار را از ایرانیان بگیرد و از طرفی به وی نیز از نظر انسانی اجحاف نمی شود.

شیرکوند خاطرنشان کرد: براساس آخرین سرشماری ها، در استان بوشهر حدود 30 هزار تبعه خارجی داریم که 98 درصد آنها تبعه افغان می باشند، اما کمتر از 400 نفر بیمه شده تامین اجتماعی هستند که باید در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری انجام داد.

به گفته وی، از حدود 36 هزار تبعه افغان استان، حداقل 8 هزار نفر که دارای کارت آمایش و 5 هزار نفر گذرنامه خانوادگی هستند و 23 هزار نفر نیز طی سرشماری انجام شده بدون کارت آمایش و پاسپورت می باشند که زمینه بیمه شدن آنها در تامین اجتماعی فراهم می باشد و انتظار می رود با اطلاع رسانی بیشتر در رسانه ها، این موضوع تسریع شود.

ضریب پشتیبانی بیمه شدگان بوشهر خوب است

مدیرکل تامین اجتماعی استان در بخش دیگری از این نشست خبری افزود: ضریب پوشش بیمه تامین اجتماعی در بوشهر 80 درصد ساکنان استان است که جزء استان‌های دارای ضریب پوشش بالا است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه ضریب پشتیبانی در این استان 11 به یک است، گفت: یعنی در ازای 11 بیمه پرداز، یک مستمری بگیر وجود دارد که ضریب مناسب و خوبی است.

به گفته وی، 15 شعبه تامین اجتماعی در استان بوشهر وجود دارد و هشت کارگزاری و 16 شعبه اقماری نیز فعال می باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 2300 نفر در سطح استان از تامین اجتماعی بیمه بیکاری دریافت می کنند.

شیرکوند درباره میزان مستمری پرداختی تامین اجتماعی استان خاطرنشان کرد: 38 هزار مستمری بگیر در استان داریم که ماهانه 50 میلیاردتومان در این زمینه پرداخت می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: همچنین ۲۰ هزار کارگاه و شرکت در سطح استان بیمه شده تامین اجتماعی هستند.

در این زمینه
تامین اجتماعی حدود 45 هزار بیمه شده خارجی دارد