پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21456587 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19821195
کد خبر : 231435 تاریخ ثبت : 1397/9/7 15:53 نظرات تایید شده : 0

تشویق به خوردن ماکارونی مقام دولتی را بیکار کرد!

خلیج فارس: خانم ناتالیا سوکولووا وزیر کار، اشتغال و مهاجرت دولت محلی استان ساراتف روسیه به دلیل آنکه مدعی شده بود بازنشستگان می‌توانند با دریافت یک ششم حداقل حقوق در روسیه و خوردن هر روزه ماکارونی امورات خود را بگذرانند، از کار برکنار شد.

 
تشویق به خوردن ماکارونی مقام دولتی روس را بیکار کرد!

به گزارارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ تشویق به خوردن ماکارونی مقام دولتی روس را بیکار کرد]به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، ماجرا زمانی آغاز شد که نیکلای باندارنکو نماینده محلی از حزب کمونیست روسیه گفت و گوی خود با وزیر محلی را در یوتیوب منتشر کرد.

خانم ناتالیا سوکولووا به این نماینده مجلس می‌گوید که ۳.۵ هزار روبل در ماه برای حداقل زندگی یک فرد کافی است و لازم نیست که مستمری بازنشستگی افزایش یابد.

سوکولووا افزود: با این رقم افراد بازنشسته می‌توانند از صیفی جات فصلی استفاده کنند علاوه بر آن ماکارونی هیچوقت گران نمی‌شود و می‌توانند هر روز از این ماده غذایی استفاده کنند. نماینده مجلس به این مقام محلی می‌گوید آیا شما می‌توانید با این پول زندگی کنید و یک ماه غذایی کامل بخورید و گرسنه نباشید که وی پاسخ مثبت می‌دهد.

چند ساعت پس از انتشار این فایل صوتی، به دستور والری رادایف استاندار استان ساراتف خانم ناتالیا سوکولووا از مقام خود برکنار می‌شود.

بعد از برکناری سوکولووا خبرنگاران به تحقیق درباره وضع مادی سوکولووا پرداختند و از اظهارنامه مالیاتی که در پایگاه اینترنتی استانداری ساراتف منتشر شده است معلوم شد که در سال ۲۰۱۷ این مقام محلی ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار روبل (معادل ۳۰ هزار دلار) درآمد داشته است.

همچنین مشخص شد که سوکولووا که ماهانه ۱۹۱ هزار روبل (حدود ۲۸۰۰ دلار) حقوق دریافت می‌کرد در چهار سال اخیر هر سال ۱۰۰ هزار روبل (۱۵۰۰ دلار) کمک هزینه علاوه بر حقوق ماهانه گرفته است. طبق اظهارنامه مالیاتی، وی قطعه زمینی به مساحت ۳۳۸ متر، خانه‌ای به مساحت ۱۷۱.۹ متر و واحد مسکونی به مساحت ۴۶.۵ متر دارد.

«ناتالیا سوکولووا» از سال ۲۰۱۲ وزیر کار، اشتغال و مهاجرت استان ساراتف بود و از قالب یک طرح دولتی «ذخیره پرسنلی-تیم حرفه‌ای کشور» به این مقام رسید. در ماه‌های اخیر این دومین مورد اخراج مقام عالیرتبه محلی در روسیه به دلیل اظهارات نسنجیده بوده است.

روز ۱۶ آبان ماه خانم «اولگا گلاتسکیخ» ۲۹ ساله که مدیرکل اداره سیاستگذاری جوانان استان سوردلوفسک در منطقه اورال روسیه بود در نشستی با جوانان این منطقه به انتقاد‌ها از دولت پاسخ متفاوتی داده بود.

وی در واکنش به این پرسش که چرا دولت برای جوانان کاری نمی‌کند، چنین گفته بود: دولت هیچ دینی به (جوانان) شما ندارد چرا که مادرانتان به خواست دولت بچه دار نشده اند بنابراین به خانه بروید از مادران و پدرانتان بخواهید که برای شما کاری بکنند.

فیلم این اظهار نظر در کمتر از چند ساعت به سوژه‌ای پر مخاطب در شبکه‌های اجتماعی روسیه به عنوان کشوری که جمعیتش هر سال کمتر از پارسال است، تبدیل شد.

فراگیر شدن این فیلم و واکنش منفی مردم روسیه به چنین اظهاراتی، باعث شد تا شبکه‌های تلویزیونی مطرح روسیه هم به این موضوع بپردازند و سیاستمداران بزرگ روسیه نیز در این خصوص اظهار نظر کنند.

سناتور «الکسی پوشکوف» رئیس کمیسیون سیاستگذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه که از محدود سیاستمداران فعال روس در توئیتر است، در واکنش به این اظهارات گفت: چنین اظهارنظری از سوی یک مقام دولتی، باعث می‌شود کسی در روسیه زاد و ولد نکند.

«یوگنی کویواشوف» استاندار استان سوردلوفسک هم چند ساعت پس از بالاگرفتن ماجرا با محکوم کردن سخنان گلاتسکیخ و تاکید بر اینکه چنین دیدگاهی را نمی‌پذیرد، اعلام کرد که این مدیر جوان را برکنار کرده است.

ساعاتی بعد خبر رسید که حزب حاکم روسیه واحد شاخه استان سوردلوفسک (حزب پوتین) هم این سیاستمدار جوان را از شورای سیاسی خود حذف کرده است.
-->