پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32153318 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51446767
کد خبر : 230548 تاریخ ثبت : 1397/9/2 19:07 نظرات تایید شده : 0

7 کشته در سیل عراق

خلیج فارس:جاری شدن سیل در منطقه الشرقاط در شهرستان الحویجه از استان صلاح الدین (شمال) عراق دست کم جان هفت شهروند عراقی را گرفت و نخست وزیر دستور تشکیل کمیته بحران داد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ وزارت بهداشت عراق در اطلاعیه ای اعلام کرد که در اثر جاری شدن سیل در این منطقه همچنین چندین روستا در محاصره قرار گرفته است. 

گزارش ها حاکی است: عملیات امداد و نجات شهروندان محاصره در سیل و نیز جستجوی مفقودان همچنان ادامه دارد. 

مقامات عراقی هشدار داده اند که استان های واسط و میسان در شرق عراق و هم مرز با جمهوری اسلامی ایران نیز در معرض سیل زدگی قرار دارد. 

از سوی دیگر مسئولان محلی نیز از طریق فضای مجازی برای نجات مردم و کمک به آوارگان درخواست کمک کرده اند. 

احمد الجبوری نماینده پارلمان عراق از استان نینوا (شمال) در توییتی از زیر آب رفتن روستاهای الحوریه، العیثه و الجرناف در شمال الشرقاط و در محاصره سیل قرار گرفتن خانه ها و پناه بردن مردم به پشت بام ها در این منطقه خبر داده است. 

وی از ستاد عملیات مشترک عراق، هوانیروز ارتش و سازمان امداد و نجات و دیگر بخش های دولت خواستار امدادرسانی و نجات مردم شده است. 

همزمان 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق دستور تشکیل یک کمیته بحران برای انجام فوری عملیات امداد و نجات در مناطق سیل زده صادر کرد. 

بارندگی شدید سحرگاه امروز جمعه مناطق شمال، مرکز و جنوب عراق را برای چند ساعت در برگرفت. کلمات کلیدی خبر : عراق سیل