پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27503027 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23419245
کد خبر : 229997 تاریخ ثبت : 1397/8/29 11:03 نظرات تایید شده : 0

سبد غذایی کارگران آماده شد

خلیج فارس: اسماعیل ظریفی آزاد مدیر کل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش دستمزد کارگران موجب بدتر شدن وضع نابسامان برخی بنگاه های اقتصادی در شرایط کنونی می شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ وی افزود: افزایش دستمزد کارگران از طرف دولت، عقلایی نیست زیرا دستمزد، رابطه بین کارفرما و کارگر است.

ظریفی آزاد گفت: دیدگاه های کارفرمایان با کارگران از هم فاصله دارد و باید در جلسه بعدی شورای عالی کار این دیدگاه ها بررسی و به هم نزدیک شود.

وی افزود: اینکه همه کارفرمایان در شرایط کنونی اقتصادی متضرر شده اند درست نیست زیرا کارفرمایان، محصولات خود را با قیمت های بالاتر می فروشند و آنان که صادرات داشتند از این شرایط اقتصادی بهره برده اند.

ظریفی آزاد گفت: وضع مشاغل موجود و اشتغال های جدید خوب نیست اما افزایش دستمزد باعث ریزش نیروی کار در برخی از بخش های تولید می شود.

وی در عین حال افزود: افزایش حقوق در نفت، گاز و پتروشیمی هیچ مشکلی برای کارفرمایان ایجاد نمی کند.

ظریفی آزاد گفت: کارگران مشمول سبد غذایی هستند که برای مردم تهیه شده است.

وی افزود: موافق شرکتی بودن کارگران نیستم البته حذف شرکت های پیمانکار نیز نیازمند قانون است.

ظریفی آزاد گفت: در کمیته دستمزد شورای عالی کار وظیفه نزدیک کردن دیدگاه های کارگران و کارفرمایان را داریم اما شرایط بگونه ای است که باید صبر کنیم.

کلمات کلیدی خبر : سبد غذایی کارگران
-->