پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5162800 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10299410
کد خبر : 228550 تاریخ ثبت : 1397/8/21 20:53 نظرات تایید شده : 0

گاز منطقه ویژه شمال استان تأمین شد

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان گفت: ۴۵میلیون مترمکعب گاز از طریق خط ششم انتقال گاز سراسری برای منطقه ویژه شمال استان بوشهر تأمین شده است.

45 میلیون مترمکعب گاز برای منطقه ویژه شمال استان بوشهر تأمین شد

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ راهکارهای سرمایه‌گذاری در نقاط مختلف استان بوشهر ظهر امروز با حضور  مسئولان اقتصادی صنعتی استان بوشهر و هیئت اقتصادی صنعتی کره‌جنوبی در نشست تخصصی ارائه شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر در این نشست از طولانی‌ترین مرز دریایی این استان با خلیج فارس خبرداد و اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن بیش از 900 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس از قابلیت فراوانی برای سرمایه گذاران خارجی برخوردار است.

سعید زرین‌فر مجتمع بندری نگین را یکی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تجاری  بوشهر دانست و تصریح کرد: سرمایه گذاران کره جنوبی می‌توانند برای احداث مخازن گاز مایع در مجتمع بندری نگین بوشهر سرمایه گذاری کنند.

سرمایه‌گذاری در بخش بازی‌های تفریحی دریایی و پایانه صادرات مواد معدنی استان بوشهر

وی مارینا و سایت بازی‌های تفریحی دریایی و پایانه صادرات مواد معدنی را از دیگر قابلیت‌ها برای سرمایه گذاران خارجی در استان بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه استان بوشهر در حوزه‌های گردشگری و دریایی تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  و شرکت هیوندای کره جنوبی منعقد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت خط ریلی شهری بوشهر گفت: طرح ایجاد خط ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر از دیگر ظرفیت‌های سرمایه گذاری در استان بوشهر است.

سالانه 2میلیارد تن مواد معدنی خام در استان بوشهر استخراج می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر، نیز معادن را یکی از ظرفیت‌های قابل توجه این استان دانست و افزود: بوشهر رتبه ششم ایران را در ارتباط با ظرفیت‌های معدنی به خود اختصاص داده است.

خورشید گزدرازی از تولید سالانه 2میلیارد تن مواد معدنی خام و فرآوری‌شده در بوشهر خبرداد و بیان کرد: افزایش این ظرفیت تا سقف پنج‌میلیارد تن پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر نقش مهم ساخت پایانه صادراتی مواد معدنی در سواحل استان بوشهر اظهار داشت: با این شرایط احداث پایانه صادرات مواد معدنی بوشهر می‌تواند امکان صادرات مواد معدنی استان‌های جنوبی را از طریق استان بوشهر فراهم کند.

رویکرد تخصصی سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه شمال استان بوشهر نفت، گاز و پتروشیمی است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با سه‌هزار و 900 هکتار مساحت و رویکرد تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی ظرفیت قابل توجهی برای سرمایه گذاران این بخش است.

مهدی صفوی از تأمین گاز برای سرمایه‌گذاری در بخش پالایشگاهی خبرداد و تصریح کرد: برای این منطقه مجوز دریافت 45 میلیون مترمکعب گاز از طریق خط ششم انتقال گاز سراسری صادر شده است.

وی با بیان اینکه برای پالایشگاه منطقه ویژه شمال استان بوشهر ظرفیت پالایش 150 هزار بشکه نفت در شبانه‌روز پیش‌بینی شده است اضافه کرد: هر گونه فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر به‌مدت 13 سال معافیت مالیاتی دارد و سرمایه گذاران برای واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات نیز از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر برای همکاری با سرمایه گذاران خارجی مهیای واگذاری مطالعات انجام‌شده در ارتباط با این منطقه است.

ضرورت سرمایه‌گذاری در خط ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر

مدیرعامل شرکت عمران عالی‌شهر بوشهر هم ظرفیت این شهر جدید و راههای سرمایه‌گذاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: این شهر به‌عنوان یکی از 17 شهر جدید کشور جمعیت مصوب آن 10 هزار نفر است که با وجود این، اکنون 25هزار نفر در آن سکونت دارند.

علی مقاتلی، یکی از طرح‌های مورد پیشنهاد برای سرمایه گذاری در شهر جدید عالی‌شهر را ایجاد خط ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر دانست و تصریح کرد: برای این طرح 6 مسیر پیش‌بینی شده که مسافت آن بین 19 تا 20 کیلومتر است.

وی درباره اهمیت اجرای طرح قطار شهری در عالی‌شهر گفت: این طرح با هدف استفاده بهینه از زمان، ایمنی مسافر، کاهش سوانح جاده‌ای حائز اهمیت ویژه است که سرمایه گذاران کره‌ای می‌توانند از این ظرفیت ارزشمند استفاده کنند.

کلمات کلیدی خبر : منطقه ویژه شمال گاز
-->