پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1320457 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2313911
کد خبر : 228519 تاریخ ثبت : 1397/8/21 17:24 نظرات تایید شده : 0

محکومیت متهمان پرونده تلفن‌همراه به زندان و جزای نقدی

 			 				 					محکومیت متهمان پرونده تلفن‌همراه به زندان و جزای نقدی

خلیج فارس: وکیل مدافع چهار تن از متهمان پرونده واردات تلفن همراه از صدور حکم متهمان این پرونده در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران اقتصادی اخیر به ریاست قاضی موحدی خبر داد و گفت: همه متهمان به بیش از 5 سال زندان محکوم شدند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ حسن تردست روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: دادگاه تمام متهمان این پرونده را به حبس بالای 5 سال و عمدتا تا 6 سال و جزای نقدی میلیاردی محکوم کرده است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: دادگاه در صدور احکام خود، هیچ تخفیفی قائل نشده و اشد مجازات را برای متهمان در نظر گرفته است.

تردست با انتقاد از روند رسیدگی به این پرونده گفت: متاسفانه دادگاه برخلاف مقررات، برخی هزینه‌هایی را که واردکنندگان برای واردات تلفن همراه کرده بودند در نظر نگرفت و همچنین به پاسخ استعلام‌هایی که از مراجع مربوطه شده بود، اعتنایی نکرد.

این وکیل دادگستری افزود: به عنوان مثال در استعلامی که از بانک مرکزی شده بود، بانک مرکزی اعلام کرد که 3 تا 6 درصد باید به سود واردات موبایل اضافه شود اما دادگاه اعتنایی به این پاسخ نداشت. همچنین سازمان حمایت در پاسخ به استعلام دادگاه گفته که موبایل جزو کالاهای ضروری نیست اما دادگاه به این مساله هم توجهی نکرده است.