پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28738393
کد خبر : 227907 تاریخ ثبت : 1397/8/19 08:20 نظرات تایید شده : 0

روند واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران استان بوشهر تسهیل می‌شود

خلیج فارس: سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: روند واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران استان بوشهر تسهیل می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ غلامرضا منتظری عصر جمعه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اظهار داشت: توسعه پایدار باید مبنای توسعه اقتصادی در استان بوشهر باشد.

وی افزود: منابع طبیعی استان از واگذاری اراضی ملی به صنایع و بخش خصوصی در استان بوشهر جهت ایجاد اشتغال حمایت می‌کند اما این مهم بدون در نظر گرفتن ضوابط قانونی و دغدغه های زیست محیطی امکان پذیر نخواهد بود.

روند واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران استان بوشهر تسهیل می‌شود

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اظهار داشت: منابع طبیعی استان بوشهر ظرفیت‌های مهمی برای مشارکت بخش خصوصی و همچنین بخش های گردشگری دارد و آماده همکاری با سرمایه گذاران درچارچوب قوانین تعریف شده هستیم.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد فرایند بروکراسی و ضوابط اداری واگذاری اراضی ملی به سرمایه گذاران جهت ایجاد اشتغال در استان را ساده تر کنیم و در عین حال این موضوع نباید زمینه سوء استفاده سودجویان و زمین خواران را فراهم کند.

منتظری در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اهمیت منابع طبیعی تجدید پذیر در توسعه پایدار استان بوشهر خواستار همکاری همه دستگاهها با منابع طبیعی در این راستا شد.

وی تاکید کرد: اگر از منابع طبیعی و محیط زیست به خوبی مراقبت نشود عرصه‌ها و مراتع رو به نابودی خواهند رفت و بدون شک آینده گان ما را نخواهند بخشید و در پیشگاه خداوند متعال مسئول خواهیم بود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، مدیریت جامع حوزه آبخیز و همنین اقدامات بیولوژیکی را یکی دیگر از اهداف مهم منابع طبیعی دانست و تصریح کرد: اگر چه اقدامات قابل توجهی در این حوزه در استان انجام شده است اما ما نیازمند بازنگری و و تقویت بیشتر این حوزه هستیم.

وی گفت: سازمان های مردم نهاد می توانند به عنوان یک ظرفیت بالقوه در این نوع پروژه ها و دیگر فعالیت های منابع طبیعی در کنار ما باشند و بدون شک ما از آنها حمایت خواهیم کرد.

منتظری ضمن ابراز تشکر و قدردانی از مدیرکل سابق منابع طبیعی و تمامی مدیران و کارکنان منابع طبیعی در استان بوشهر اظهار داشت: در چند سال گذشته اقدامات ارزشمندی در حوزه های مختلف انجام شده است و ما از توانایی همه افراد استفاده خواهیم کرد.

وی ضمن تشکر از رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و استاندار بوشهر، قانون گرایی، عدالت محوری و توانمند سازی نیروی انسانی را از مهم ترین برنامه های خود دانست و تاکید کرد: سرمایه های اصلی در هر سازمانی نیروی انسانی آن سازمان است و توانمندی آنها ملاک خدمت در سازمان خواهد بود.

در این آیین طی حکمی از سوی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، غلامرضا منتظری به‌عنوان سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان انتصاب و از زحمات سهیل مهاجری در طول دوران خدمت قدردانی بعمل آمد.

منتظری متولد ۱۳۴۵ شهرستان دیر و دارای تحصیلات کارشناسی ارشد در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری است. وی سابقه زیادی در جهاد کشاورزی استان دارد و مدتی نیز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان‌های دیر و دشتی بوده است. منتظری از سال ۸۵ تا کنون نیز معاون توسعه مدیریت و منابع  سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بوده است.کلمات کلیدی خبر : غلامرضا منتظری منابع طبیعی