پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28689306
کد خبر : 227760 تاریخ ثبت : 1397/8/17 11:44 نظرات تایید شده : 0

اختتامیه سوگواره کشوری تعزیه‎خوانی با حضور وزیر ارشاد در جم +تصاویر

خلیج فارس: دبیر برگزاری دومین سوگواره تعزیه کشوری با بیان اینکه این سوگواره با حضور ۱۰ گروه در جم برگزار شده است گفت:مراسم پایانی دومین سوگواره تعزیه خوانی کشوری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جم برگزار می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس»؛ علی پریشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم،با بیان اینکه برای دومین سال پیاپی سوگواره تعزیه کشوری به میزبانی جم برگزار می‌شود اظهار داشت:این سوگواره همزمان با اربعین  حسینی با حضور 10 گروه تعزیه خوان از سراسر کشور از 8 آبانماه مصادف با 20  ماه صفر به مدت 10 روز درشهرستان جم برگزار شده است.

دبیر دومین سوگواره تعزیه کشوری اهداف برگزاری این سوگواره را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:تعزیه از هنرهای اسلامی است که در راستای زنده‌ ماندن یاد و خاطره رشادت‌های سرور و سالار شهیدان و شهدای دشت کربلا، سوگواره‌ تعزیه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: این سوگواره باهمکاری و تعامل نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، هیئت تعزیه خوانی حسینیه شاه نشین و شرکت‌های تابعه نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه و مسئولان شهرستان جم برگزار شده است.

پریشان از برگزاری مراسم پایانی سوگواره تعزیه کشوری با حضور وزیر ارشاد خبرداد و بیان کرد: مراسم اختتامه این سوگواره با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در شهرستان جم برگزار می‌شود.