پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43521913 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20769755
کد خبر : 227727 تاریخ ثبت : 1397/8/17 10:00 نظرات تایید شده : 0

صلوات خاصه امام رضا(ع) در استان طنین انداز شد

خلیج فارس: استان بوشهر در سالروز شهادت امام هشتم شیعیان جهان حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) عزادار است و صلوات خاصه امام رضا(ع) در نقاط مختلف این استان طنین انداز شد.

صلوات خاصه امام رضا(ع) در نقاط مختلف استان بوشهر طنین انداز شد

به گزارش«خلیج فارس: به نقل از تسنیم؛ در سالروز شب شهادت امام رضا(ع) مراسم عزاداری جای جای نقاط استان بوشهر سوگواری  و سینه‌زنی سنتی برپا است.

مردم سوگوار  و ولایت‌مدار استان بوشهر با برگزاری مراسم عزاداری در سوگ شهادت امام رضا(ع) عشق و ارادت خالصانه خود را به  این امام همام نشان دادند.

ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با حضور در  مساجد، حسنیه‌ها و امام‌زاده‌ها با برپایی مراسم عزاداری و توزیع نذری ارادت خود را به خاندان ائمه اطهار(ع) نشان می‌دهند.

مردم استان بوشهر که سوگوار ارتحال جانکاه پیامبر اعظم (ص) هستند در مناطق مختلف استان بوشهر آیین‌های سوگواری در شهادت ثامن‌الحجج برپا و عشق و دلدادگی خود را به خاندان عصمت و طهارت(ع) ابراز میکنند.  

به همین مناسبت امشب مراسم عزاداری در مساجد و حسینیه‌ها و  محل ساخت دو ضریح خیمه‌گاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت قاسم (ع) که در بوشهر و برازجان ساخته و فردا برای نصب در کربلا حمل می‌شود با شکوه خاصی برگزار شده است.

همنوایی مردم سوگوار بوشهری در قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های مردم عزادار استان بوشهر است.

به همین مناسبت  سوگواران بوشهری در قالب حرکت دسته‌جات عزادارساعت 9:30 دقیقه  صبح فردا از خیابان امام خمینی(ع) تا حسینیه عاشقان ثارالله سوگواری می‌کنند.