پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3996960 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1492308
کد خبر : 227568 تاریخ ثبت : 1397/8/15 18:33 نظرات تایید شده : 2

۸۰ درصد اهالی گناوه برای کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کردند

خلیج فارس: فرماندار شهرستان گناوه گفت: حدود ۸۰ درصد واجدین شرایط در گناوه برای کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کردند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ سیدعلی پاک نژاد  عصر سه شنبه در نشست ثبت وقایع شهرستان گناوه با اشاره به این نکته که  پیش از این هویت افراد با شناسنامه مشخص بود اظهار داشت: امروزه کارت ملی هوشمند می‌تواند جایگزین تمام مدارک هویتی شود و در اغلب کشورها نیز افراد جامعه تنها دارای یک کارت شناسایی هستند و با همان کارت هویت آنها مشخص می شود.

https://media.mehrnews.com/d/2018/11/06/3/2948932.jpg

وی با بیان اینکه شهرستان گناوه نسبت به سایر شهرستان‌ها و نقاط کشور در این امر موفق بوده است بیان داشت: آموزش و پرورش و دانشگاه ها می‌توانند با اطلاع رسانی‌های خود در این زمینه  مسئولان را در جهت رسیدن به این اهداف و تعویض کارت های ملی با کارت ملی هوشمند  یاری دهند.

پاکنژاد افزود: تا پایان سال ۹۷، تمام افراد واجد شرایط بالای ۱۵ سال در داخل کشور دارای  کارت هوشمند ملی می‌شوند.

فرماندار گناوه با بیان اینکه در حدود ۱۰ سال گذشته اغلب دانشجویان متاهل بودند تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب سن ازدواج بین ۳۵-۴۰ سال بود و در دهه ۶۰ این سن  پایین و بین ۱۷-۱۸ سال شد ولی اکنون سن ازدواج مجددا بالا رفته است که باز هم آموزش و پرورش در رفع این مشکل می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. 

سهراب تمیمی رئیس اداره ثبت احوال گناوه نیز گفت: پروژه کارت ملی همانطور که  نام  آن نشان می دهد یک پروژه ملی است که مصوبه هئیت وزیران است و در این رابطه همه دستگاه‌های مرتبط تا تحقق صد درصدی این پروژه مکلف به همکاری هستند.

وی افزود: با توجه به این که این پروژه در سال ۹۲ آغاز شده و پایان آن نیز سال جاری در نظر گرفته شده است لذا کارت ملی هوشمند در سال ۹۸ به صورت کاربردی  مورد استفاده قرار می‌گیرد و تمام دستگاه‌ها مکلف می‌شوند خدمات خود را براساس کارت ملی هوشمند انجام دهند.

تمیمی بیان کرد: در سال ۹۸ پرداخت یارانه‌ها نیز به وسیله کارت ملی هوشمند انجام خواهد گرفت.

 رئیس اداره ثبت احوال گناوه تصریح کرد: شهرستان گناوه حدود ۱۰۲ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۷۵ هزار و ۵۰۹ نفر  واجدالشرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

وی گفت: از سال ۹۲ تا کنون ۵۹ هزار و ۷۲۸ نفر از این افراد واجد الشرایط یا کارت ملی خود را دریافت و یا درخواست آن را  ارائه کرده‌اند.

تمیمی بیان کرد:  از تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی جهت تسریع در این امر در خواست می شود از این پس ارائه خدمات خود را ملزم به ارائه کارت ملی هوشمند و یا رسید درخواست آن کنند تا در پایان سال شاهد ازدحام جمعیت جهت دریافت کارت ملی هوشمند نباشیم.