پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28689183
کد خبر : 227442 تاریخ ثبت : 1397/8/15 10:38 نظرات تایید شده : 0

اختصاص ۲ میلیارد برای مرمت بناهای بافت تاریخی بوشهر

خلیج فارس: مدیر پایگاه بافت تاریخی بوشهر از اجرای بازسازی و مرمت شش ساختمان در این بافت تاریخی خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ۲۰ میلیارد ریال برای مرمت بناهای بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافته است.

20 میلیارد ریال برای مرمت بناهای بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافت

به گزارش«خلیج فارس»؛ فرزانه اسپرغم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه بافت بوشهر به عنوان هویت تاریخی این شهر است اظهار داشت: در بافت 38 هکتاری بوشهر بیش از یک‌هزار بنا و ساختمان مستقر است که قدمت این بناها بالای 150 سال است.

وی، بافت تاریخی بوشهر را یکی از بافت‌های زیبا و منحصر‌به‌فرد کشور نام برد و گفت: از یک‌هزار بنا مستقر در بافت تاریخی بوشهر 400 ساختمان و بنای آن ارزشمند است و نیاز به مرمت دارد.

اسپرغم با بیان اینکه تاکنون 80 عمارت بافت بوشهر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است خاطر نشان کرد: این ساختمان‌ها در چهار محله «شنبدی»، «بهبهانی»، «دهدشتی» و «کوتی» قرار دارد که بیشتر بنا‌ها مربوط به عصر قاجار است.

مدیر پایگاه بافت تاریخی بوشهر با تاکید بر تامین اعتبار لازم برای مرمت بناهای این بافت افزود: هم اکنون 20 بنای تاریخی در بافت بوشهرشناسایی شده که لازم است هر چه سریع‌تر مرمت اضطراری شوند.

وی با بیان اینکه بازسازی و مرمت ساختمان‌های بافت تاریخی بوشهر مورد توجه ویژه قرار دارد گفت: در این زمینه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران برای مرمت و بازسازی ساختمان‌های بافت تاریخی بوشهر ارائه می‌شود.

مدیر پایگاه بافت تاریخی بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها در بافت تاریخی بوشهر افزود: اجرای طرح شبکه فاضلاب، توسعه طرح‌های گازرسانی، برقرسانی و آبرسانی و شبکه معابر مورد توجه قرار دارد به‌گونه‌ای که اجرای این طرح‌ها در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار دارد.

اسپرغم از بازسازی عمارت‌ها و بناها در بافت تاریخی بوشهر خبر داد و بیان کرد: شش ساختمان و عمارت در این بافت تاریخی در حال مرمت و بازسازی است تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه عمارت‌ مبارکی و مدرسه گلستان در حال مرمت است تصریح کرد: مرمت چهار ساختمان و بنای تاریخی از جمله بناهای آسیایی، حیدرپور، فرح بخش و امیری با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و مالکان ساختمان‌ها آغاز شده است.

مدیر پایگاه بافت تاریخی بوشهر تصریح کرد:برای مرمت بنا‌های یاد شده 20 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.