پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3971310 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1466711
کد خبر : 227266 تاریخ ثبت : 1397/8/14 11:07 نظرات تایید شده : 0

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آزمایش‌های پیش‌بالینی پیشتاز است

خلیج فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با نصب و راه‌اندازی دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت کشور، این دانشگاه در زمینه آزمایش‌های پیش‌ بالینی پیشتاز شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ دکتر سعید کشمیری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی کشور در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ ای خلیج‌فارس بوشهر گفت: اهمیت این سیستم پیشرفته در مطالعه فرایندهای سلولی و مولکولی مربوط به بیماری در حیوانات زنده است.

وی اظهار داشت: با راه‌اندازی دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت در حوزه تحقیقات پیش بالینی گام موثری در فراهم ‌سازی زمینه مناسب برای همکاری پژوهشگران علاقه‌ مند برداشته ‌شده است.

کشمیری بیان کرد: با کاربردی شدن روش‌های تصویربرداری مولکولی، گام‌های اساسی برای درمان بیماران نیازمند ارائه می شود.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از حضور گسترده دانشمندان، محققان، پژوهشگران، استادان و دانشجویان کشور و خارج از کشور به‌ منظور همکاری و مشارکت در طرح ‌های پژوهشی و انجام آزمایش‌های پیش ‌بالینی به شکل ویژه‌ای استقبال می ‌کند.