پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31644590 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28065312
کد خبر : 227263 تاریخ ثبت : 1397/8/14 10:43 نظرات تایید شده : 0

برگزاری مانور پدافند غیرعامل در بنادر کنگان و عسلویه

بوشهر| مانور پدافند غیرعامل در بنادر کنگان و عسلویه برگزار شدخلیج فارس: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از برگزاری مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بنادر کنگان و عسلویه با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت، تقویت ساختارها، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ سیاوش ارجمندزاده صبح امروز در برگزاری مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، همزمان در دو بندر کنگان و عسلویه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این رزمایش و تمرین در حوضچه بنادر عسلویه و کنگان با هدف ارتقاء آمادگی نیروها در راستای مقابله با اهداف دشمنان برگزار شد.

وی نام مانور را پیشگیری از اقدامات خرابکارانه دو لنج باری همزمان در دو بندر کنگان و عسلویه اعلام کرد و افزود: هدف از اجرای مانور آشنایی مفهومی با منشا تهدیدات پدافند غیرعامل و بررسی و تقویت ارتباطات دستگاه‌های همکار و عضو کارگروه تخصصی مخاطرات دریایی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مدت اجرای این مانور را یک ساعت دانست و خاطرنشان کرد: در رزمایش و تمرین پدافند غیرعامل بنادر عسلویه و کنگان مسئولان دستگاه‌های اجرایی، دریابانی، نیروی دریایی سپاه، آتش‌نشانی، اورژانس، لنج‌داران، نیروی انتظامی، شناور ناجی 2، شناور هادی 5 و دو فروند لنج باری همکاری کردند.

ارجمندزاده به سناریو این رزمایش پرداخت و با بیان اینکه شناور بیگانه برای خرابکاری وارد بنادر عسلویه و کنگان شده بودند گفت: پس از اطلاع‌رسانی از نفوذ شناور بیگانه، مرکز فرعی جست‌وجو و نجات دریایی بنادر عسلویه و کنگان وارد عرصه شدند و  نیروهای آتش نشانی در بنادر یاد شده به حالت آماده باش در آمده و نیروهای یگان حفاظت با همکاری نیروی انتظامی و مرزبانی نسبت به تعطیلی عملیات اسکله، متفرق کردن خودروهای مستقر در اسکله و یا در حال تخلیه و بارگیری و همچنین کارگران و یا افراد مستقر در اسکله پرداخت.

وی از اعزام سه تیم تجسس متشکل از شناور دریابانی، گلف ندسا و شناور ناجی 2 برای شناسایی شناور بیگانه مذکور به دریا خبر داد و بیان کرد: در این مانور پس از اعلام اخطار دریابانی به شناور خرابکار و عدم تبعیت از دستور فرمانده دریایی، با فراخوان دیگر شناورهای کمکی دریابانی و ندسا، در حوضچه، موتورلنج  خرابکار را متوقف کرده که پس از ورود نیروهای امنیتی و نظامی به لنج و بازرسی از آن، صحت خبر اولیه دریافت شده، محرز می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا بیان اینکه در مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، شناور خرابکار بیگانه در موج شکن بنادر  کنگان و عسلویه پهلو داده می‌شود افزود: با دستگیری و تحت مراقبت قرار گرفتن افراد خرابکار مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، همزمان در دو بندر کنگان و عسلویه پایان یافت.

ارجمندزاده شناسایی نقاط ضعف و قوت، تقویت ساختارها، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص را از اهداف برگزاری مانور یاد شده دانست.