پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2041159 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3220534
کد خبر : 227082 تاریخ ثبت : 1397/8/13 11:18 نظرات تایید شده : 2

نماینده دشتستان: تصویب لایحه FATF اقدامی سنجیده بود

خلیج فارس: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه لایحه الحاق ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) توسط دولت و تصویب آن در مجلس اقدامی با درایت و سنجیده بود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ محمدباقر سعادت شنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: هدف گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مبارزه با پولشویی است.

وی با اشاره به برخی مسائلی که در فضای مجازی در باره تصویب لایحه FATF مطرح شده است اظهار داشت: بعضی ها در فضای مجازی ناآگاهانه به مقام های کشور و مجلس که عصاره ملت است در این ارتباط توهین می کنند که این روش خوبی نیست.

سعادت بیان کرد: اهداف FATF مشخص و روشن است و حتی کشورهایی که از طرف آمریکا در بحث خرید نفت معاف شدند اعلام کردند ' اگر ایران به این گروه نپیوندد از ایران نفت نخواهند خرید'.

وی با تاکید بر کمک به اجرای مفاد این لایحه اضافه کرد: دنیا تغییر کرده و ما هم باید از این تغییرات استفاده ای که لازمه کشور است را ببریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه باید بدانند رهبر معظم انقلاب در راس هر سه قوا قرار دارند و اگر یک جایی بدانند یک قراردادی به نفع جمهوری اسلامی نخواهد بود بدون هیچگونه معطلی اجازه چنین اتفاقی را نمی دهند.

وی اضافه کرد: مگر می شود رهبر معظم انقلاب به این نتیجه برسد که قراردادی بین ایران و سایر ممالک دنیا به زیان جمهوری اسلامی باشد و اجازه انعقاد آن را بدهند، این غیر ممکن است.

سعادت ادامه داد: بعضی ها خود را حتی جلوتر از رهبر معظم انقلاب می دانند و قبل از آنکه ایشان اظهارنظر کنند، حرکت می کنند که اگر ما مقلد هستیم باید به فرمایش ها و اظهارنظر ولی فقیه توجه داشته باشیم.

وی یادآور شد: این لایحه از طرف دولت که در راس آن رئیس جمهوری که مورد تائید رهبر معظم انقلاب است مطرح و مجلس نیز این لایحه را تصویب کرده و شما مسئولان دستگاه های اجرایی و نظارتی کمک کنید و آگاهی های لازم را در این زمینه بدهید تا آن اتحاد، همدلی و وفاقی که لازمه امروز کشور است، اتفاق افتد.

سعادت خطاب به مسئولان دستگاه های اجرایی گفت: مجلس هم قانون و بودجه را تصویب می کند و هم بر اجرای قانون و هزینه کرد بودجه نظارت دارد تاکنون در کار هیچ یک از دستگاه های اجرایی دخالتی نداشته ام اما مراجعه هایی شده که برای انجام موضوع هایی برخی مدیران معطل می شوند و کاری را که می شود با سرعت انجام داد، حتی بیش از یک سال معطل باقی مانده و این روش خوبی در نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: قبل از اینکه بخواهیم وظیفه نظارتی خود را اعمال کنیم، از مدیران می خواهیم به مشکلات مردم رسیدگی کنند.