پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28737052
کد خبر : 227026 تاریخ ثبت : 1397/8/13 09:24 نظرات تایید شده : 5
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در «خلیج فارس»:

آغاز اشتغال نیروهای آموزش‌دیده بوشهری در نیروگاه‌ اتمی/ جزییات مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان در مدرسه

خلیج فارس: دوراهکی گفت: با توجه به ساخت 10 فروند کشتی در این شرکت، این تفاهم نامه امضا و در همین راستا استاندارد رشته جوش آلومینیوم اخذ و زمینه آموزش 100 نفر فراهم می شود.

خلیج فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با نیروگاه اتمی جهت آموزش کارجویان هم استانی گفت: 250 نفر به عنوان اولین گروه آموزش دیده ها در نیروگاه اتمی مشغول به کار شدند.

عبدالمجید دراهکی در بازدید از دفتر هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» افزود: به منظور اجرایی شدن مصوبه سفر هیات دولت در سال 93 و تامین نیروهای بومی در طرح های توسعه نیروگاه اتمی، برای احداث دو راکتور جدید، نیروگاه اتمی برای فنداسیون، سفت کاری و بهره برداری 19 رشته را جهت آموزش کارجویان به ما ارائه کرده است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1cpf2d4t9s3quri1h41adcsr.jpg

دراهکی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه، آموزش ها توسط اداره کل فنی و حرفه ای و برگزاری آزمون و صدور گواهینامه مهارت مشترکاً با نیروگاه اتمی برگزار می کنیم که تاکنون 370 نفر کارت مهارت دریافت کرده و حدود 250 نفر از آنها در پروژه نیروگاه اتمی مشغول بکار شده اند.

وی از جوانان 15 سال به بالا و متقاضیان اشتغال در نیروگاه اتمی خواست برای کسب مهارت به صورت رایگان به مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان مراجعه کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان همچنین با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر نیروگاه اتمی در زمینه تامین مالی این تفاهم نامه و فراهم کردن مواد مصرفی همکاری خوبی نداشته، گفت: خوشبختانه طی ماههای گذشته همکاری هایی خوبی برای استفاده از آهن آلات، ماکت ها، موتورجوش های نیروگاه اتمی به عنوان وسایل مصرفی آموزش کارجویان در مراکز فنی و حرفه ای صورت گرفته و برای تامین مالی این تفاهم نامه نیز نشستی با دکتر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی به همراه استاندار و نمایندگان هماهنگ شده که قطعا در پیشبرد این تفاهم نامه موثر می باشد.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به تفاهم نامه دیگری که درخصوص آموزش کارجویان برای پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد، اظهار داشت: این تفاهم نامه برای آموزش 6 هزار نفر منعقد شده که از سال 96 بصورت رسمی استارت خورده و باید تا سال 1400 نهایی شود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1cpf2d4t91vld1pg812q2uvn18ej1d.jpg

وی با بیان اینکه تاکنون 1250 نفر در مراکز فنی و حرفه ای استان بصورت رایگان آموزش های مرتبط با صنایع نفت و گاز را دیده گفت: درخصوص اشتغال افرادی که کارت مهارت نیز دریافت کرده اند، شاهد همکاری مناسبی در منطقه ویژه پارس هستیم، طوری که طی سال گذشته 270 نفر در مشاغل موردنیاز نفت، 280 نفر در پتروشیمی های منطقه ویژه شاغل شده و اخیراً هم هلدینگ خلیج فارس تقاضای 110 نیروی مهارتی را داده و فرآیند اشتغال با توجه به اعلام نیاز منطقه ویژه در حال انجام است.

دوراهکی تفاهم نامه با شرکت صدرا را از جمله دیگر تفاهم نامه های مهم فنی و حرفه ای بوشهر عنوان کرد و گفت: با توجه به ساخت 10 فروند کشتی در این شرکت این تفاهم نامه امضا و در همین راستا استاندارد رشته جوش آلومینیوم اخذ و زمینه آموزش 100 نفر فراهم می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه 40 تفاهم نامه مشابه دیگر برای آموزش مهارت های فنی به زندانیان، معتادان بهبود یافته، زنان سرپرست خانوار، تایید صلاحیت فنی کارکنان پالایشگاه سوم و چهارم پارس جنوبی که قبلا در خارج از استان انجام می شد و... داریم که تلاش می شود با هدفگذاری مشخص و اصولی، محقق و گامی در راستای ارتقای مهارت فنی استان و فراهم شدن زمینه اشتغال کارجویان شود.

وی خاطرنشان کرد: رتبه دوم استان بوشهر از نظر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری در شرایطی رقم خورده که فعالیت های صورت گرفته در آموزش فنی و حرفه ای برای آماده کردن این بخش از جامعه برای ایجاد مشاغل خانگی و واحدهای تولیدی موثر بوده است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1cpf2d4t91dbbpfl1ecb7122snj.jpg

اجرای طرح ایران مهارت در مدارس استان

دراهکی اجرای طرح ایران مهارت در مدارس متوسطه دوم استان را یکی از برنامه های مهم دانست و افزود: این طرح با هدف شناسایی، پرورش استعداد دانش آموزان و توسعه فرهنگ کارآفرینی در مدارس متوسطه اول استان اجرا می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان افزود: براساس تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه ای کشور، داوطلبان در مدت ۶۰ ساعت می‌توانند یکی از ۱۰۵ مهارت پیش بینی شده را به صورت تئوری و عملی فرا بگیرند و در صورت قبولی گواهی مهارت آموزی را از اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان دریافت کنند.

به گفته وی، این طرح نمونه ارتقا یافته درس حرفه و فن سابق است که تلاش می شود رشته های روز و مورد علاقه دانش آموزان در آن گنجانده شده تا همزمان با تحصیل، در یک رشته فنی هم صاحب مهارت شوند.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1cpf2d4t91k251pq21nim187hngr1a.jpg

مهارت آموزی، راهکار کاهش بیکاری

مدیرمسئول هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» در این نشست با اشاره به آمار بیکاری جوانان خصوصاً در میان تحصیلکرده ها یادآور شد: آموزش مهارت های فنی در کنار تحصیلات دانشگاهی و تئوری، می تواند زمینه بهتری برای اشتغال فراهم کند، اما این اهتمام در میان مسئولان تصمیم گیر در سطح کلان و آموزش عالی دیده نمی شود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1cpf2d4t91v711ri6ijkhme1mp3n.jpg

علی احمدی همچنین با اشاره به اینکه الکترونیک و مهارت های استارت‌آپی در دنیای حاضر بازار گسترده و نامحدودی دارند، خواستار ورود موثرتر اداره کل فنی و حرفه ای و ترغیب آموزشگاه‌های خصوصی برای ورود به این عرصه شد، چرا که بوشهر از این نظر عقب تر از استان های دیگر می باشد.

تصاویر بیشتر اینجا ببینید