پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3865271 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9005525
کد خبر : 226900 تاریخ ثبت : 1397/8/12 10:10 نظرات تایید شده : 2

الماسی: مردم جنوب استان در بین مدیران نفتی جایگاهی ندارند

خلیج فارس: نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی از تدوین سند چشم انداز شهرستان‌های جنوب استان خبر داد و گفت: مردم جنوب استان بوشهر در بین مدیران نفتی جایگاهی ندارند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ سکینه الماسی صبح شنبه در جمع مردم بردخون اظهار کرد: جنوب استان بوشهر با سه چالش روبرو بود که شامل غریبی مردم در مرکز استان، مظلومیت مردم بین مدیران نفتی و نداشتن فردی تأثیرگذار در نهادهای قدرت بود که متاسفانه هنوز هم مردم در بین مدیران نفتی جایگاهی ندارند.

مردم جنوب استان بوشهر در بین مدیران نفتی جایگاهی ندارند

وی افزود: با وجود بیکاری و آسیب‌های اجتماعی، مردم استان بوشهر مسئولی پیگیر و تأثیرگذار در حکومت نداشتند و در این فضا وارد میدان انتخابات شدیم.

الماسی اضافه کرد: در دوره‌ای که وزارت نفت پایین‌ترین سطح تعامل با مردم استان داشت با تلاش تیم کارشناسی و دلسوز سند چشم انداز جنوب استان تدوین شد و با کمک فرمانداران شهرستان های چهارگانه جنوب نیازها و مشکلات را گرفتیم و بالاخره بسته ۶۰۰ میلیارد تومانی از محل اعتبارات نفت مصوب کردیم.

نماینده جنوب استان بوشهر ادامه داد: مشکلات عمده ای مانند بیمارستان، بلوار وفاق، اتوبان دیر بوشهر و اسکله خورخان در شهرستان وجود داشت که بیمارستان با کمک نفت راه اندازی شد و ادامه بلوار وفاق که در حد حرف بود با جذب اعتبار آغاز شد.

وی ابراز داشت: اتوبان دیر - بوشهر به دلیل نقشه باعث حذف شهر و روستاهای بردخون می شد که برای ما پذیرفتنی نبود و اجازه فعالیت ندادیم و استاندار قول پیگیری و تغییر مسیر جاده و اصلاح طرح اتوبان را دادند تا خواسته های مردم عملی شود و از کنار شهر بردخون عبور کند.

الماسی با ذکر بخشی از فعالیت‌ها گفت: احداث خانه بهداشت آبکش با اعتبار ۳۰۰۰ میلیون ریال، احداث اورژانس بردخون با اعتبار سه میلیارد ریال، تکمیل مسیر شهنیا به سه راهی بردخون با اعتبار پنج میلیارد ریال، تسریع و کمک به اصلاح جاده بردخون کهنه پنج میلیارد ریال، حمایت از آموزش نخبگان و تقویت بنیه علمی  اختصاص ۳۸ میلیارد ریال برای احداث مدرسه ۱۰ کلاسه از این جمله است.

نماینده جنوب استان بوشهر افزود: اختصاص اعتبار ۲۴ میلیارد ریال برای احداث مدرسه شهنیا، اختصاص ۴۰ میلیارد اعتبار برای ساخت سالن ورزشی بانوان در بردخون و شهنیا و آغاز بهسازی و اجرای طرح هادی و احداث زمین‌های ورزشی روستاهای بخش با اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد ریال برای هر کدام بخش دیگری از فعالیت ها بوده است.

وی به اسکله خورخان اشاره کرد و  گفت: ادامه کار اسکله خور خان که  مبلغ ۹۶ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال  هزینه شده بود و تا ۶۰ میلیارد پرداخت شده بود پس از مدتی رکود آغاز شد.

الماسی تصریح کرد: پیمانکار پروژه و مسئولان شیلات دهه فجر را زمان پهلوگیری شناورها تعیین کرده اند که امیدواریم این مطالبه مردم عملی شود.

نماینده جنوب استان خاطرنشان کرد: در این دوره مبلغ ۲۴۹ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال از منابع درآمدهای نفتی به بخش بردخون اختصاص یافت.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه با اشاره به حماسه اربعین بیان کرد: نقش حضرت زینب در زنده نگه داشتن نهضت کربلا بسیار تعیین کننده بوده و امروز نیز عاشقان سالار شهیدان با پیاده روی اربعین ادامه دهنده حماسه بزرگ عاشورا هستند.

خبر فوری باران، مدارس 5 شهرستان استان را تعطیل کرد
-->