پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32308042 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51601293
کد خبر : 226895 تاریخ ثبت : 1397/8/12 10:08 نظرات تایید شده : 0

لغو تحریم‌های آمریکا علیه دو وزیر دولت ترکیه

خلیج فارس: حزب حاکم ترکیه اعلام کرد، تصمیم در لغو تحریم‌های آمریکا علیه وزرای ترکیه‌ای در جریان تماس تلفنی میان روسای جمهوری آمریکا و ترکیه گرفته شده و این گام مهمی است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ به نوشته روزنامه حریت، سخنگوی حزب حاکم ترکیه گفت، این اقدام اخیر دولت آمریکا در لغو تحریم‌ها علیه دو تن از وزرای ترکیه یک گام مهم برای عادی سازی روابط بین دو کشور است.

عمر چلیک، سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه گفت که تصمیم آمریکا در لغو تحریم‌ها علیه وزرای دادگستری و کشور در جریان تماس تلفنی روز پنجشنبه میان رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ، روسای جمهوری ترکیه و آمریکا گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، دولت آمریکا نیز گزارش داد که لغو تحریم‌ها علیه دو وزیر ترکیه در واکنش به آزادی کشیش محبوس آمریکایی در این کشور است.

دولت واشنگتن عبدالحمید گل، وزیر دادگستری و سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه را در ارتباط با حبس و محکومیت این کشیش آمریکایی در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود.

دستگیری این کشیش آمریکایی باعث تنش در روابط میان واشنگتن و آنکارا شده بود و ترامپ آزادی وی را یک پیروزی بزرگ برای دولتش نامیده است.

این درحالیست که ترامپ هرگونه معامله‌ای با دولت آنکارا و لغو تحریم‌ها را برای آزادی این کشیش رد کرده است.کلمات کلیدی خبر : ترکیه تحریم آمریکا