پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21456450 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19821058
کد خبر : 226304 تاریخ ثبت : 1397/8/7 11:45 نظرات تایید شده : 3
جوابیه شیلات بوشهر درباره یک گزارش انتقادی

سایت پرورش "لارو" دیر مجوز محیط زیست دارد

خلیج فارس: روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر درخصوص گزارشی پیرامون تخریب جنگل های حرا به منظور ایجاد سایت پرورش "لاور" میگو در شهرستان دیر جوابیه ای ارسال کرد.

خلیج فارس: روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر درخصوص گزارشی پیرامون تخریب جنگل های حرا به منظور ایجاد سایت پرورش "لاور" میگو در شهرستان دیر جوابیه ای ارسال کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این جوابیه که درخصوص بازنشر گزارش روزنامه ایران می باشد، آمده: در پی درج گزارشی با عنوان "تخريب ساحل شني دير برای اشتغالزايي 15 نفر"در آن رسانه، خواهشمند است نسبت به درج جوابیه به شرح ذیل اقدام لازم به عمل آید:

فضای دو هکتاری در نظرگرفته شده برای احداث مرکز تکثیر آبزیان مورد نظر بوده است. مراکز تکثیر آبزیان معمولاً 4 ماه در سال فعالند و اشتغال محدودی دارند، اما نتیجه تولید آنها زمینه اشتغال برای هزاران نفر در 10 مجتمع آبزی پروری استان را فراهم ساخته است.

این مراکز تصفیه پساب خروجی دارند و  به صورت کاملا بهداشتی فعالیت می کنند و فعالیتی کاملا سالم و سبز می باشند. گرچه به لحاظ تامین آب شور مورد نیاز ناچار به مجاورت با ساحلند اما سعی می شود با محدود کردن مساحت زمین تخصیصی، از تاثیر منفی آن بر چشم انداز سواحل نیز کاسته شود.

از سوی دیگر مجوزهای لازم برای اجرای این طرح های تولیدی از طرف دستگاهایی صادر می شود که خودمتولی حفظ محیط زیست می باشند، مانند منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست. این دستگاههای اجرایی هرکدام نسبت به اهمیت وجودی جنگل های حرا واقف بوده واهتمام به حفظ این ذخیره های خدادادی را دارند. همچنین متقاضیان، تمام مجوزات لازم را از دستگاههای ذیربط دریافت  نموده و تمامی مراحل با نظارت، هماهنگی و در چارچوب قانون انجام گردیده است، ضمن اینکه در شهرستان دیر یک مجتمع 220 هکتاری پرورش میگو در بردستان فعال و مجتمع دیگری در دمیگز در برنامه های توسعه قرار گرفته است.

علی ایحال باعنایت به اینکه در این برهه خاص اقتصادی، کشور به سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای تولید وایجاد اشتغال نیاز مبرم دارد، شایسته است این موارد با اشراف علمی و آگاهی و  بدون غرض ورزی به افراد جامعه منعکس گردد تا از هدر رفت سرمایه های اجتماعی و اقتصادی استان جلوگیری به عمل آید.

همچنین این اداره کل آمادگی دارد تا در مسایل مرتبط شیلاتی با اطلاعات موثق نسبت به روشنگری اذهان خوانندگان گرامی اقدام نماید.  

در این زمینه

تخریب ساحل شنی «دیر» برای اشتغالزایی 15 نفر!

-->