پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9555250 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2804993
کد خبر : 225475 تاریخ ثبت : 1397/8/2 11:24 نظرات تایید شده : 22

ممنوعیت کشت جدید در استان بوشهر

خلیج فارس: به گفته مدیرعامل آب منطقه ای، از ۱۶ دشت موجود در استان، ۱۲ دشت ممنوعه هستند و چهار دشت دیگر هم توان آبدهی ندارند.

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی، کشاورزان اجازه ندارند کشت جدید در دشت‌های این استان داشته باشند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ شاهپور رجایی افزود: از ۱۶ دشت موجود در استان، ۱۲ دشت ممنوعه هستند و چهار دشت دیگر هم توان آبدهی ندارند، بنابراین توسعه کشت در این دشت‌ها ممکن نیست.

وی همچنین با اشاره به وضعیت حقابه کشاورزان در منطقه حله، بیان کرد: نزدیک به هشت هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های حاشیه حله از حقابه تاریخی این رودخانه بهره‌مند هستند، اما دیده می‌شود بهره بردارانی با آگاهی از محدودیت شدید منابع آب و با وجود اطلاع رسانی گسترده مبنی بر ممنوعیت توسعه نخیلات، باغ‌های جدید ایجاد کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: بهره برداران غیرمجاز با اتکاء به چند مرحله آبیاری تکمیلی با سیلاب ناشی از طغیان طبیعی رودخانه یا آب رها سازی شده از سد رئیسعلی دلواری، علاوه بر صاحب شدن حقابه زیست محیطی، تمام فصل به نخل‌های خود آب می‌دهند.

رجایی در همین حال، به بهره برداران مجاز اطمینان خاطر داد که متناسب با حجم ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری و اولویت بندی قانونی، آب مورد نیاز کشت و کارشان تامین می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

به نوشته خبرگزاری صداوسیما، وی تاکید کرد: همواره از بهره‌برداران مجاز حله، مانند دیگر بهره‌برداران مجاز منابع آب، حمایت کرده‌ایم به طوری که توسعه شبکه آبیاری گلدشت و سیاه منصور با وجود تکمیل مطالعات اجرایی، ارزیابی‌های زیست محیطی حوزه و رهاسازی آب از سد، به نفع این قشر از دستورکار خارج شد.

-->