پویاسامانه

کد خبر : 225434 تاریخ ثبت : 1397/8/2 11:26 نظرات تایید شده : 0

توسعه کشت در حله ممنوع است

توسعه کشت در حله ممنوع استخلیج فارس: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی، توسعه کشت در حاشیه رودخانه حله از توابع شهرستان بوشهر ممنوع است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر؛ شاهپور رجایی افزود: به بهره برداران مجاز اطمینان خاطر می‌دهیم که متناسب با حجم ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری و اولویت بندی قانونی، آب مورد نیاز کشت و کارشان تامین می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست، اما با بهره‌برداران غیرمجاز برخورد قانونی می‌شود.

وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: این گروه از بهره برداران غیرمجاز با اتکاء به چند مرحله آبیاری تکمیلی با سیلاب ناشی از طغیان طبیعی رودخانه یا آب رها سازی شده از سد رئیسعلی دلواری، علاوه بر صاحب شدن حقابه زیست محیطی، تمام فصل به نخل‌های خود آب می‌دهند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: نزدیک به هشت هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های حاشیه حله از حقابه تاریخی این رودخانه بهره‌مند هستند، اما دیده می‌شود بهره بردارانی با آگاهی از محدودیت شدید منابع آب و با وجود اطلاع رسانی گسترده مبنی بر ممنوعیت توسعه نخیلات، باغ‌های جدید ایجاد کرده‌اند.

رجایی با تاکید دوباره بر تامین آب مورد نیاز بهره‌برداران مجاز حله، گفت: همواره از این گروه مانند دیگر بهره‌برداران مجاز منابع آب، حمایت کرده‌ایم به طوری که توسعه شبکه آبیاری گلدشت و سیاه منصور با وجود تکمیل مطالعات اجرایی، ارزیابی‌های زیست محیطی حوزه و رهاسازی آب از سد، به نفع این قشر از دستورکار خارج شد.

-->