پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32448497 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51741495
کد خبر : 225279 تاریخ ثبت : 1397/8/1 20:47 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ بازگشت زندگی به ویرانه‌های سوریه

خلیج فارس: درگیری‌ها و حملات گروه‌های شورشی مخالف در غوطه شرقی بعد از 5 سال مقاومت شورشیان به وسیله ارتش در ماه آوریل به  پایان رسید.

 
افزایش شدت حملات به غوطه شرقی و واکنش گروه‌های شبه‌نظامی، باعث ایجاد یک بحران انسانی در غوطه شرقی شده بود. عملیات نظامی از آوریل ۲۰۱۳ توسط دولت سوریه علیه معارضان سوری حاضر در منطقه غوطه شرقی که از نوامر ۲۰۱۲ طی جنگ داخلی سوریه این منطقه را در دست گرفتند به راه افتاد.
 
از مناطق تحت محاصره می‌توان دوما، مسرابا‎، عربیل، حموریه، سقبا، بخشی از دمشق، بیت سوا، حرستا، زملکا، عین ترما‎ و کفر بطنا را نام برد. بر اساس آمار‌های سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۰۰٬۰۰۰ نفر در این منطقه که تنها وسعتی معادل ۱۰۰ کیلومتر مربع دارد گیرافتاده بودند.
 

شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه‌ای در مورد برقراری آتش بس ۳۰ روزه در سراسر سوریه را فوریه ۲۰۱۸ به تصویب رساندند.

مردم سوریه با شادی و رقص در حال سفر با قطار به اطراف شهر هستند. مقصد آنها یک نمایشگاه بین المللی است که به تازگی در دمشق افتتاح شده استزنان منتظر در شهر دوما که منتظر هستند پزشک به درمان آنها رسیدگی کند. آخرین شهری که در غوطه شرقی اسیر بمب‌های شیمیایی شد شهر دوما بودزنان منتظر در شهر دوما که منتظر هستند پزشک به درمان آنها رسیدگی کند. آخرین شهری که در غوطه شرقی اسیر بمب‌های شیمیایی شد شهر دوما بودزن و شوهری که در کمال آرامش با کودک خود در حال قدم زن در خیابان هستنداتوبوسی که در حال انتقال مسافران از نمایشگاه بین المللی استخسارت زیادی در طول بمباران به این منطقه واردشد. تا جایی که مردم  غوطه به سختی کسب درآمد می کنند. در این تصویر تلاش کودکی را می بینید که در حال فروش ذرتهای خود استزنی که از پنجره قطار به خرابی های شهر خیره شده استکودکانی که در حال بازی در حاشیه نمایشگاه بین المللی در دمشق هستندراننده قطار در حالی که منتظر مسافران نمایشگاه بین المللی است با کشیدن سیگار خود را مشغول کرده مسجد جامع امویان دمشق آنتون در مراسمی عروسی خود بر روی دوش دوستانش قرار گرفته و به شادی و رقص میپردازندپوستر بشار اسد در دومانمای کلی از شهرسربازان روسی در حال خواندن نماز در مسجد امویان دمشقکودکان در منطقه الخالدیه، در بخش حمص بازی فوتبال می کنندیک زن از ساختمان های تخریب شده در بخش کنترل شده توسط دولت عبور می کند