پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21603810 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19968253
کد خبر : 222991 تاریخ ثبت : 1397/7/21 00:54 نظرات تایید شده : 1

امام جمعه دلوار: هسته‌ای را با برجام دادیم، امنیت هم با FATF به خطر افتاد

خلیج فارس: امام جمعه دلوار با اشاره به تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این لایحه چهارمین لایحه درخواستی کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از ایران است. منطور از FATF یک سازمان همکاری میان دولت‌هاست که به صورت ظاهر ماموریت خود مقابله با پول‌شویی و مبارزه با تروریسم می داند. اما در واقع هدفشان اشراف اطلاعاتی بر سیستم‌های مالی کشورها و اعمال خواسته غرب در کشورهاست خصوصا آن کشورهایی که هدف تحریم ظالمانه آنها قرار دارند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ حجت‌الاسلام علی زاهددوست گفت: کارشناسان دلسوز کشور پیوستن به FATF و پذیرفتن دستورات این سازمان را، به صلاح کشور نمی دانند و برای این ادعا هم دلایل بسیار کارشناسی و فنی دارند. متأسفانه مسئله ای به این مهمی و حیاتی گاهی در فضای مسموم دو قطبی و سیاسی تا حد یک دعوای سیاسی تقلیل می یابد که این فضا مسموم و در نهایت به ضرر کشور است.

زاهددوست تاکید کرد: آن آقایانی که یکروز در این کشور برجام را حلال مشکل آب و نان مردم می دانستند امروز بدون هیچ دلیل فنی و کارشناسی FATF را حلال مشکلات کشور می دانند و وقتی هم که نمایندگان می‌پرسند چه ضمانتی برای حل مشکلات معیشت مردم وجود دارد می گویند ما تضمینی نمی‌کنیم.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که برجام تاسیسات هسته‌ای ما را نابود کرد و هیچ گشایشی هم در زندگی مردم درست نکرد و FATF هم اگر جلوی آن گرفته نشود امنیت مثال زدند کشور قربانی می شود و به گفته کارشناسان هیچ گره‌ای هم از  اقتصاد  و معیشت مردم باز نخواهد کرد.

امام جمعه دلوار ادامه داد: عجیب اینجاست که برخی نمایندگان دلیل حمایت خود از FATF را شفافیت و شفاف سازی اقدامات مالی می دانند در حالی که همین نمایندگان به طرح شفاف سازی آرای نمایندگان رای ندادند.

وی اظهار داشت: حداقل فایده طرح شفاف سازی آرای نمایندگان نمایندگان مجلس این است که وقتی اقدام خسارت آور مانند FATF در مجلس مطرح می شود برای مردم و جامعه معلوم می شود چه کسانی در این اقدام خسارت آور برای کشور مشارکت کرده اند و فردا نتوانند زیر بار مسئولیت آن فرار کنند.

-->