پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1939347 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3118917
کد خبر : 222853 تاریخ ثبت : 1397/7/19 13:11 نظرات تایید شده : 1

رودی در دل کویر که آب آن ابدی است +تصاویر

خلیج فارس: بیابان شنی «چارا» پدیده ی طبیعی و منحصر به فردی است که نه تنها در روسیه بلکه در تمام نقاط جهان، امکانِ وجود دارد؛ بیابان های زیبا با شن های طلایی که در میانِ دریاچه ها و رودها قرار گرفته و کوه هایِ پر از برف آنها را احاطه کرده اند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ آن چیزی که بیش از هر چیز مسافران را شگفت زده می کند، انتقال سریع از یک جغرافیای زمستانی به مناطق بیابانی و در طول چند ثانیه است، گویی که از وسط سیبری ناگهان به بیابان آفریقا نقل مکان کنید.

وقتی در وسط صحرای «چارا» می ایستید، کوه های پوشیده از برف را جلوی خود می بینید. تجربه منحصر به فردی که باعث می شود تا خود را در آنِ واحد، در فصل زمستان و تابستان احساس کنید.

اینجا تنها بیابانی است که در آن عطش و خستگی مسافران را تهدید نمی کند، زیرا در هر سوی آن که رو کنید، رود و چشمه ای وجود دارد.

داخل این بیابان حتی واحه های کوچکی نیز رؤیت می شوند؛ اما به جای درخت نخل در آن درختان برگ سوزنی و کاج رشد می کنند و به جای شتر، بعضی وقت ها گوزن های شمالی وارد صحرای سحر انگیز چارا می شوند.

دانشمندان می گویند، بیابان چارا چهل هزار سال پیش تشکیل شده و در ابتدا این شن های نرم و زرّین، دلتای دریاچه ای در کنار کوه های عظیم یخی بوده اند.

 


کلمات کلیدی خبر : رود کویر