پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43740221 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20987585
کد خبر : 222636 تاریخ ثبت : 1397/7/18 12:20 نظرات تایید شده : 1
مدیرکل حج و زیارت استان:

صدورِ 72 ساعته روادید اربعین در بوشهر

خلیج فارس: رنجبر با اشاره به فعالیت ۲۴ دفتر زیارتی در استان، از مردم خواست برای اعزام به عتبات عالیات فقط به دفاتر زیارتی مجاز مراجعه کنند.

خلیج فارس: کمتر از 20 روز دیگر به اربعین حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش مانده و شمار زیادی از علاقمندان خاندان عصمت و طهارت برای حضور در کربلا در آن ایام متقاضی هستند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ طی سالهای اخیر کاروان های پیاده روی به سمت کربلا همزمان با اربعین روی دیگری از علاقه ایرانیان به سومین امام شیعیان را نمایان می سازد و سال گذشته حدود 35 هزار بوشهری در این مراسم حضور داشته اند.

امسال سازمان حج و زیارت تاکید دارد تنها راه حضور در پیاده روی به کربلا از طریق نام نویسی در سایت سماح است تا پس از آن با دریافت ویزا قادر به عبور از مرز عراق باشند.

روادید اربعین 72 ساعته صادر می‌شودمدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: با راه اندازی دفتر موقت کنسولی عراق در بوشهر، روادید اربعین ۷۲ ساعته صادر می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالرسول رنجبر افزود: ثبت نام متقاضیان پیاده روی اربعین از ۵ مهرآغاز شده و تا حداکثر ۴۸ ساعت قبل از روز اربعین ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: متقاضیان با مراجعه با سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir می‌توانند ثبت نام کنند و نحوه ثبت نام به دو شکل است یا اینکه شخص با مراجعه به سامانه ثبت نام مقدماتی خود را انجام می‌دهد وبا ارائه مدارک به دفتر زیارتی ثبت نام خود را تکمیل می‌کند ویا متقاضی می‌تواند همه مراحل ثبت نام را در دفتر خدمات زیارتی،انجام دهد.

رنجبر با بیان این که گذرنامه زائران باید حداقل۶ ماه اعتبار داشته باشد، گفت: افراد باید هزینه سفر را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و دفاتر زیارتی حق دریافت وجه از زائر را ندارند.

وی افزود: هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه ستاد اربعین ۴۱ دلار است که معادل ۳۷۲ هزار تومان محاسبه شده است.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۲۴ دفتر زیارتی در استان، از مردم خواست برای اعزام به عتبات عالیات فقط به دفاتر زیارتی مجاز مراجعه کنند.

رنجبر که با خبرگزاری صداوسیما گفنگو کرد یادآور شد: در شهرهایی که دفتر خدمات زیارتی ندارند، ۱۲ دفتر زیارتی ایجاد شده تا مردم برای ثبت نام مشکلی نداشته باشند.