پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2041194 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3220569
کد خبر : 222385 تاریخ ثبت : 1397/7/17 00:32 نظرات تایید شده : 8
عبدالرسول حیدری

ایرانجوان در سکوت فرصت طلبان سقوط می‌کند

اتفاقی که در ایرانجوان بوشهر شاهدیم راه رفته و آزمايش شده با برخي افراد تكراري و رفوزه شده كه به درجا زدن و حداقل آرزوها در فوتبال عادت كرده اند منطقي و كارشناسي نیست. اگر هم بخواهيد بر روي اين تصميم نادرست پافشاري نماييد كه چاره اي نداريد نمي توانيد با اين نيرو به سرعت از بحران عبور نماييد و يا اينكه شرايط را تغيير دهيد.

بعضي از اين افراد در كنار شما خاطره تلخ سقوط به ليگ دو را تجربه كرده اند، هيچ عقل سليمي نمي پذيرد و هيچ كارشناسي هم اين تصميم را تائيد نمي كند برخي از افراد كه توانايي حفظ تيم را در ليگ يك نداشته اند و عده اي كه هيچ نقشي در موفقيت ايرانجوان ندارند بخواهند دوباره هدايت اين تيم بدست گيرند با يك سقوط غم انگيز.

قطعا مدير باشگاه كه خود مسئول مستقيم سقوط تيم مي باشد بايد پاسخگوي این تصمیم و انتخاب غيركارشناسي و هزینه بر باشند، باشگاهي كه از بار سنگين بدهي دارد سينه خيز مي رود، سفره صبحانه و نهار و شامتان رنگين باد!

نيروهاي بومي با صداقت و امكانات اندك تمرينات را با تعدادي جوان شايسته بومي شروع كردند، خواستند پيراهن نو بر تن ايران جوان نمايند، سنت شكني كردند، كساني كه در اين چند سال يك قدم و كار مثبت براي تيم انجام نداده اند و حاضر هم نيستند تحت هيچ شرايطي اين مكان با صفا را از دست بدهند عذر آنها را خواستند تا تيم وارد حاشيه نشود، اما فرصت طلبان و بعضي از افراد ريا كار با سهل انگاري مديرعامل و پايبند نبودن به تعهدات، با اتحادشان چنين اجازه اي ندادند تا امسال خرمزي با اين تيم بتواند در يك محيط آرام و بدون حاشيه از يك هوا و اكسزن سالم و تازه نفس بكشد.

تصور ما اين است كه شما هم به آنها عادت كرده ايد و بيشتر با آنها احساس امنيت و راحتي مي كنيد، ولی ابعاد فني و نتيجه هم برايتان زياد مهم نيست، در اين چند سال دلال فوتبال چنان زخم هايي بر تن رنجور ايران جوان باقي گذاشته كه دل هر هواداري را بدرد مي آورد. مديران، باشگاه ايرانجوان را بدهكار كردند تا دلال فوتبال پولدار شود.

دوست ارجمند آقاي  علي وزيري! مثل اينكه در اين چند سال اخير ناف ايران جوان با بعضي از اشخاص چند چهره بريده اند. ما چگونه مردماني هستيم كه با دروغ گفتن و  وعده هاي خيالي و تملق و چاپلوسي به همديگر لذت مي بريم و با رضايت از هم جدا مي شويم، اما به خاطر حقيقت گويي و بيان واقعيت ها و دفاع از حق و صداقت افراد با يكديگر سرستيز داريم و همديگر را حذف مي كنيم.

سرمربي غيربومي می آوريد ولي بعداز 48 ساعت بوشهر را ترك مي كند. هيچ راه ديگري برايتان باقي نمي ماند جز حضور سرمربي بنام نوازي بازيكن سرشناس تيم هاي ملي و استقلال تهزان كه هيچ كارنامه موفقي در دنياي مربي گري ندارد و در زمان يادگيري بسر مي برد، اما از آغاز فعاليت خود از نداري و نبود امكانات حرف مي زند: «آب خوردن نداریم و...» بلافاصله به توصيه دوستان كارنابلد و مشاوران ناشي خود هنوز نيامده استعفاءمي دهد و سهامداران را هدف قرار مي دهد و مشكل اين تيم نه فني بلكه 27 سهامدار مي داند. البته نام مدير هم برده شده تا همه باورشان شود كه اين استعفاء خيلي جدي است اما درباره كمبودها همان حرف هايي  مي زند كه قبلا خرمزي گفته بود.

البته نه از طريق رسانه بخاطر حفظ آبروي باشگاه، نزديک به دو ماه تحمل نمود اما آن روز نه چشم بينایي و نه گوش شنوايي بود تا ببيند و بشنوند، گويا هنوز اين مشكلات حل نشده است. تصميمات غيركارشناسي و عجولانه اي كه براي اين باشگاه قطعا هزينه گزافي در بر خواهد داشت.

در اين چند سال به علت ضعف مديريت كساني به اين باشگاه راه پيدا كردند كه فقط شيرين سخن مي گويند، به تمام مقدسات قسم مي خورند با وعده هاي اغفال كننده و آمار دروغ شما و هوادارها را امیدوار مي كنند، قول صعود تيم به ليگ يك و سپس ليگ برتر مي دهند، تا دلت بخواهد از شما تعريف و تمجيد مي كنند، فقط به خاطر اينكه بمانند و سال را به پايان برسانند چون به غير از ايرانجوان پناهگاه و خواهاني ندارند.

آقاي وزيري! اينها دوستان شما نيستند و هيچ علاقه اي هم به ايران جوان ندارند. با شناختي كه از جنابعالي داريم، شك نداريم كه شما هم بر اين امر واقف و آگاهيد، اما چه كنيم كه خيلي به هم وابسته شده ايد و طاقت دوري همديگر را نداريد. اگر براي برون رفت تيم از بحران و بي نظمي يك تدبير جدي نيانديشيد و مهره هاي سوخته و ناتوان را حذف نكنيد، امور كار را به افراد كاردان و با تجربه و با صداقت نسپاريد مطمن باشيد كه راه سقوط تيم را هموار كرده ايد. حالا ببينيد كه بعد از خواندن اين مطلب چگونه جبهه مي گيرند و از شما دفاع مي كنند و تعريف و تمجيد به راه مي اندازند. دلال فوتبال در پناه امنیت مسئول هیات فوتبال بوشهر و برخی از مدیران باشگاه مربوطه و هیات مدیره پرمدعا، خاموش و بی تفاوت ایرانجوان در سال گذشته بازیکن را به بصورت فله ای به این تیم تحمیل نمود و در انتقال بازيكن رسوایی ببار آورد و باعث گردید تا بازیکنان فریب خورده به كمك يكي از سايت هاي محلی اسناد و مدارك، فايل صوتي، فيش بانكي با شكايت نامه به اداره ورزش و هيات فوتبال بسپارند تا از حق و حقوشان دفاع نمايند اما در كمال تعجب هر دو سكوت كردند و هيچ عكس العملي و اقدامي از جانب اين آقايان در برابر دلالي و فساد صورت نگرفت تا عاقبت با چشمان خود سقوط يكي از قديمي ترين باشگاه ورزشي ايران به ليگ دو و پيروزي دلالي و ناپاكي در جامعه فوتبال استان شاهد باشند.

آقاي نجفی، ریاست هیات فوتبال استان! چه كسي در كميته اخلاق از خلافكاري ها تخلف هاي آشكار دلال فوتبال دفاع كرد تا نامبرده فقط سه  ماه محروم نمايند آن هم در تعطيلي مسابقات؟ چرا احكام قضايي فدراسيون از طرف هیات فوتبال به باشگاه مربوطه و رسانه تحويل داده نشد و حرفي نزديد؟ ما با شخص شما هيچ مشكلي نداريم اما با عملكردتان شديدا مخالف مي باشيم چرا كه با حضور دلال فوتبال و بي تفاوتي شما، فوتبال بوشهر و استان را به ناپاكي و فساد و تباهي كشيده مي شود.

آيا به راستي مجمع عمومي هيات فوتبال خواب هستند؟ هرگاه اداره ورزش بوشهر و هيات فوتبال و كميته اخلاق قادر نباشند با آن همه اسناد و مدارك در مقابل دلالي و فساد بايستند و مبارزه و مقابله نمايند، آيا خانواده ها نبايد نگران آينده فرزندان خود باشند؟ آیا برخی از همکاران عزیز و ارجمند رسانه این حوادث و اتفاقات تلخ در باشگاه مربوطه و فوتبال بوشهر را نمی بینند؟ از امام جمعه و نماينده محترم ولي فقيه در استان بوشهر و ساير ادارات محترم نظارتي از جمله استانداري، دستگاههای امنیتی و نظارتی، فرمانداري و كميته اخلاق فدراسيون فوتبال انتظار داريم كه امسال يك نظارت جدي بر عملكرد هيات فوتبال بوشهر در رابطه با دلالي و فساد و ناپاكي در فوتبال بوشهر داشته باشند تا خانواده ها بتوانند بدون دغدغه و با يك خيال آسوده و در يك محيط سالم فرزندان خود را تحويل باشگاه هاي ورزشي بدهند.

آقاي وزيري امسال بدهكاري ايران جوان را با نام بعضي از افراد قاکتور نکنید كه هيچ خدمتي به اين تيم نمي كنند و خودشان را با انواع ترفندها به اين باشگاه تحميل مي نمايند و حضورشان فقط براي ايران جوان هزينه در بر دارد.