پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43522128 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20769970
کد خبر : 221848 تاریخ ثبت : 1397/7/14 11:47 نظرات تایید شده : 26
شنیدنی‌های هفتگی «خلیج فارس»؛

تغییر یک مدیرکل پس از 12 سال/ مشاور منطقه آزاد بوشهر هم محدوده را اعلام نکرد/ گزینه مدیریت پارس جنوبی و امتیازی که از استان بُرد

پست جدید برای مدیرکل سابق محیط زیست استان، غیبت های مدیری که قبلا اضافه کاری وی حاشیه ساز شده بود و انتخاب مجدد خدری به ریاست مجمع نمایندگان استان برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • خبر می رسد با وجود وعده مسئولان حج و زیارت استان مبنی بر مستقر شدن نمایندگی کنسولگری عراق در بوشهر به منظور تسریع در فرایند صدور ویزا جهت زائران مراسم اربعین، اما این موضوع هنوز محقق نشده است. برخی از هم استانی ها ضمن گلایه از عملی نشدن این موضوع، می گویند دفاتر زیارتی همچنان برای صدور ویزا به استان های همجوار مراجعه می کنند که باعث طولانی شدن فرایند اداری گردیده است.
 • از شما چه پنهان ساختمان مدرسه امبیرکبیر بردخون که همزمان با هفته دولت افتتاح شد، یک هفته پس از بازگشایی مدارس، با تغییر تابلو به ساختمان آموزش و پرورش منطقه بردخون مبدل شد! شهروندان معتقدند این فضای آموزشی با امکاناتی که برایش تعبیه شده باید برای دانش آموزان مورد استفاده قرار می گرفت و ساختمان اداری از اعتبارات دیگری احداث می شد.

 • یارانه متولدین 97 پرداخت می شود. محسنی‌بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: دولت یارانه‌ متولدین سال 97 را حذف نکرده و یارانه متولدین تا پایان خرداد پرداخت شده و مابقی ماهها نیز در حال بررسی است و در مهرماه پرداخت می شود.
 • بندر بوشهر با ریل به انزلی متصل می‌شود. معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفته: در صدد هستیم تا بندر بوشهر را با استفاده از خط ریلی، به بنادر آستارا و انزلی متصل کنیم. این اظهارنظر در شرایطی می باشد که پروژه راه آهن بوشهر یک دهه متوقف شده و با وجود امضای تفاهم نامه با کشورچین به منظور فاینانس، ولی هنوز خبری از فعال شدن کارگاه این پروژه نیست.
 • حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس فیش حقوقی شهریورماه خود را منتشر کرد که براساس آن، رقم دریافتی خانم نماینده 6 میلیون و 640 میلیون تومان اعلام شده است. برخی معتقدند نمایندگان از محل های دیگری که بعضا حضور در هیات مدیره شرکت های خصوصی یا نیمه دولتی هم می باشد، دریافتی هایی دارند.

 • لغو تعطیلی پنجشنبه ادارات استان بوشهر قابل دفاع نیست، چون پیوست اجتماعی ندارد. این مطلب را مهرزاد آسایش عضو شورای شهر بوشهر در انتقاد از ابلاغیه جدید استانداری بوشهر در اینستاگرام خود منتشر کرد.

 • نیازی به نیروی غیر بومی در مدیریت منطقه ویژه پارس نیست. شهریاری نماینده دشتی و تنگستان با اعلام کرد: جایگزینی مدیر پایانه‌های نفتی ایران به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی صحت وسقم آن مشخص نیست ولی اگر واقعا قصد تغییر مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی داشته باشند نیازی به نیروی غیر بومی نیست چون استان بوشهر دارای نیروهای بومی با تجربه  و توانمندی بالا است.
 • گزینه مدیریت منطقه ويژه پارس و امتیازی که از استان بوشهر برد! پیروز موسوی در شرایطی برای مدیرعاملی منطقه ویژه پارس مطرح شده و ظاهرا مراحل استعلام وی درحال انجام است که با اصرار وی، دو سال پیش سازمان مرکزی پایانه‌های نفتی ایران از خارگ به تهران انتقال داده شد. مخالفت‌های نمایندگان استان با این اقدام مدیر پایانه‌ها هم بی‌فایده بود و فرصت‌های ناشی از آن برای خارگ و بوشهر از کف رفت. همچنین دوران قائم مقامی و سپس مدیرعاملی وی بر منطقه ویژه پارس در اواسط دهه 80 با کم اعتنایی به استان و پروژه‌های در تعهد نفت همراه بوده و لابی خوزستانی نفت در پارس جنوبی حضور پررنگ‌تری ایفا کرد. باید دید این‌بار هم نمایندگان استان تماشاگر چنین انتصابی خواهند بود، یا آنکه از وزارت نفت پیگیر انتخاب مدیری کارآمد و ترجیحا بومی خواهند بود؟
 • با گذشت یک ماه از صدور و ابلاغ رای دیوان عدالت اداری به مخابرات مبنی بر حذف آبونمان از قبوض تلفن ثابت؛ این شرکت هنوز این حکم را اجرایی نکرده است ودر قبوضی که بعد از صدور رای صادر شد، آبونمان را لحاظ و بار دیگر آن را از مشترکان دریافت کرد.
 • در نشست هفته پیش مجمع نمایندگان استان، عبدالحمید خدری مجددا برای ریاست این مجمع انتخاب شده است. وی در سال نخست دوره کنونی مجلس به قید قرعه انتخاب شد و اکنون با 3 رای از 4 نماینده استان. وی جایگزین سعادت نماینده دشتستان شد.
 • سخنگوی خانه مطبوعات و رسانه های کشور از دستور وزارت نفت به ادارات و شرکت های زیرمجموعه برای عدم خرید نشریات انتقاد کرد. مازیار هوشمند با بیان اینکه چنین اقدامی برخلاف وعده دولت برای حمایت از رسانه ها به ویژه مطبوعات استانی است ادامه داد: برخی مراکز نفتی در چند سال اخیر نیز از ارائه آگهی به نشریات استانی خودداری می کنند.
 • خبر می رسد بیمارستان سلمان فارسی بوشهر پاسخ MRI بیماران را قریب دو هفته به تاخیر انداخته و دلیل این موضوع مرخصی یکی از پزشکان مرتبط با این بخش عنوان کرده است!
 • طی حکمی از طرف رئیس کل گمرک ایران، منصور بازیار به سمت ناظر گمرکات استان بوشهر منصوب شد. وی از ابتدای امسال به عنوان سرپرست گمرکات استان معرفی شده بود.
 • مدیرعامل شرکت ملی نفت درخصوص آخرین تصمیم گیری ها درباره اجرای طرح اسکان کارکنان در عسلویه گفت: طرح اسکان نیروهای اقماری در عسلویه از ۲ سال پیش طراحی شده و اکنون به سمتی می رویم که برایشان زمین گرفته شود و در این رابطه قراردادهایی با بانک مسکن منعقد و تفاهمنامه هایی امضا شده که تسهیلات ویژه از جمله وام در اختیارشان قرار داده شود. علی کاردر ادامه داد: مقرر شده مبلغی وام نیز از سوی شرکت ملی نفت به این افراد داده شود تا بتوانند ساخت و یا خرید مسکن داشته باشند. در این رابطه مدل خانه های سازمانی و جدا از جامعه هدف را دنبال نمی کنیم، بلکه هدف این است که کارکنان داخل شهر زندگی کرده و ارتباطات داشته باشند.  البته این پروژه برای برخی اقماری ها اجرا می شود و برخی جاها همچنان نیروی اقماری خواهیم داشت.
 • امهال تسهیلات کشاورزان (مانده بدهی اصل، سود وجرائم تسهیلات دریافتی) ناشی ازحوادث غیرمترقبه به مدت سه سال اجرایی شد. این موضوع در قانون بودجه سالجاری مصوب شده، ولی بانک ها به دلایل مختلف از اجرای آن سرباز می زدند.
 • شنیده می شود حسین دلشب مدیرکل پیشین محیط زیست استان بزودی در یکی از استان های همجوار منصوب خواهد شد. هفته پیش طی حکمی از سوی کلانتری رییس این سازمان، قلی نژاد سرپرست محیط زیست بوشهر شد. سابقه قبلی وی مسئولیت همین اداره در دزفول خوزستان بوده و درباره توانمندی وی بحث هایی وجود دارد. گویا اختلافات مدیریت استان و دلشب منجر به تصمیم سازمان برای جابجایی وی شد.
 • شورای شهر بوشهر با تمدید اجاره ساختمان شهرداری منطقه یک و سازمان های فرهنگی، حمل و نقل و پسماند در خیابان شهید چمران موافقت کرد. این درحالیست که چندین سال در بودجه شهرداری اعتباری برای احداث ساختمان شهرداری مناطق و سازمان ها پیش بینی می شود، ولی برای این موضوع و کاهش هزینه های شهرداری اقدامی نمی شود. براساس مصوبه شورای شهر، اجاره ماهانه این ساختمان به 39 میلیون و 600 هزارتومان رسیده که نسبت به سال قبل 20 درصد رشد داشته است. میزان ودیعه نیز همانند قبل 80 میلیون تومان باقی مانده است.
 • اسکندر پاسالار به سمت مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر منصوب شد. وی اهل شبانکاره و پیش تر معاون همین اداره بوده است. از اواخر سال 85 تاکنون کیامرث صالحی نیا به مدت قریب 12 سال عهده دار این سمت بوده است. معارفه وی فردا (یکشنبه) برگزار می شود.
 • با خبر شدیم طی هفته آینده با حضور فتاح رییس کمیته امداد کشور، احداث هزار واحد مسکونی برای افراد کم‌بضاعت استان آغاز می شود.
 • غیبت یکی از مدیران کل در محل کار حاشیه ساز شده است. گویا وی با وجود تدریس در یکی از مراکز علمی کاربردی، در خارج استان نیز در حال تحصیل بوده و قبلا اضافه کار همزمان از وزارتخانه و استان توسط وی حاشیه ساز شده بود!
 • با خبر شدیم مشاور و طراح منطقه آزاد بوشهر در نشست اخیر با موضوع بررسی این موضوع که به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار شده، حاضر به اعلام محدوده منطقه آزاد نگردیده است. جالب اینکه استاندار بوشهر نیز دو هفته پیش با بیان اینکه هیچ نقطه ای از منطقه آزاد در محدوده شهر بوشهر نیست، حاضر به بیان جزییات بیشتری در این خصوص نشده است.
 • نظارت بر بازار همچنان مورد نقد است. در حالي كه مسئولان از تشكيل جلسه و بازديدهاي مرتب خبر مي‌ دهند، بازار استان همچنان در تلاطم بسر مي‌ برد. گويا بيشتر نظارت ‌ها بر كالاهاي اساسي متمركز و ساير صنوف رها شده ‌اند. گويا برخي از صنوف از آشفته ‌بازار بهره ‌برداري كرده و سودهاي نامتعارف را بر كالاهاي خود اعمال مي ‌كنند.
 •  فروشگاه‌ هاي بزرگ و زنجيره‌ای در بوشهر که تبلیغات متعددی درباره تخفيف‌ هاي بالا انجام می دادند، بعضا کالا را با قیمت هایی بالاتر از نرخ درج شده عرضه می کنند! مسئولان این باشگاهها دليل چنین تصميمی بي‌ ثباتي در قيمت كالاها مي ‌باشد.
 • کارکرد میزخدمت تشریفاتی شده است. در شرایطی که دولت از شهریورماه سالجاری ادارات را ملزم به ایجاد میز خدمت در ورودی اداره به منظور تسریع در روند کار ارباب رجوع کرده، ولی بسیاری از مراجعان می گویند: این نوع خدمت رسانی خروجی تاثیرگذاری نداشته است. ظاهرا نبود کارشناسان مسلط و آشنا بر روندهای اداره مربوطه در میز خدمت، باعث عدم تاثیرگذاری این طرح شده است.