پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21452218 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19816834
کد خبر : 221426 تاریخ ثبت : 1397/7/11 07:51 نظرات تایید شده : 0

به خاطر رفاه خودمان متحد شويم

عباس پازوكي

 كاري ندارم كه انتقاد از دولت و مسولان نهادي مختلف وارد هست يا نيست ؟ حتما خيلي از انتقادات به ويژه در حوزه مديريت اقتصادي وارد است . بي ترديد.

اما الان صحبت سر اين نيست كه كدام انتقاد وارد است يا چه كسي خوب عمل كرده چه كسي بد ، الان صحبت سر ايران و زندگي مردم ايران است .

اينجا هم يك دو قطبي شكل گرفته ، يك طرف كشور و هويت و تمدن و آينده ايران است و يك طرف بي شك كنار اسرائيل و عربستان سعودي ايستاده اند . همه هم مي دانيم اسرائيل و عربستان دنبال رفاه و خوشي مردم ايران نيستند بلكه مي خواهند ايران نباشد و البته گام به گام با فريب هاي مختلف جلو مي روند .

در همين ماجراي صعود و سقوط قيمت ارز كاملا دو جبهه خودشان را نشان دادند، يك طرف ميدان رسانه ها و كارشناسان و مردمي كه كنار ايران و ايراني ايستادند و از سقوط قيمت دلار و به عبارت بهتر بالا رفتن ارزش پول مردم و آرامش بيشتر جامعه حمايت كردند و يك طرف كه همه تلاشش را مي كند تا مردم متحد نباشند و ارزش پول ايراني ها كمتر و كمتر شود .

اينجا ديگر هيچ چيز مبهم نيست. يك گروه در ايران و كنار مردم ايران هستند و يك گروه ساكن كشورهاي ديگر و دستشان در جيب عربستان سعودي . دقت كنيد ، يك طرف داخل ايران و يك طرف خارج ايران. آن رسانه اي كه داخل ايران است از هر جناح و گروهي باشد مي خواهد ارزش پول ايران بالاتر برود. آن رسانه اي كه خارج ايران است مي خواهد ارزش ريال كمتر شود ، او ميخواهد ارزش دلار بالاتر برود چون حقوق خودش به دلار است ، اما ما كه درآمدمان به ريال است چه؟

آنهايي كه با دلارهاي سعودي آن سوي آب ها رسانه اداره مي كنند، به مردم توصيه مي كنند دلارشان را نفروشند اگر راست مي گويند بيايند ايران و كنار مردم زندگي كنند و درد و رنج مردم ايران از اين وضعيت اقتصادي را ببينند .

نمي شود بيرون از كشور دست در جيب ديگران داشت و براي مردم توصيه مضحك كرد، توصيه اين كانال ها و سايت ها ترجمه صريحي دارد ، حرفشان به مردم ايران اين است : درد بكشيد و بدبخت شويد تا ايران از بين برود و ما پول بيشتري گيرمان بيايد.

مردم! بياييد متحد بمانيم ، به خاطر خودمان و به خاطر فرزندانمان و به خاطر كشورمان . نگذاريم بيگانه زندگي را براي ما سخت تر كند ، بياييد با هم و كنار هم باشيم تا كار براي خودمان سخت تر نشود .

همه انتقادهاي مان سر جاي خود، اصلا هم از انتقاد كردن كوتاه نياييم. اما قرار نيست به خاطر عملكرد يك مسوول خودمان را بدبخت كنيم .

اين بيست و چهار ساعت گذشته نشان داد اگر متحد باشيم حتما راحت تر زندگي مي كنيم .

پس متحد بمانيم و گوش به حرف كانال هاي دو رو و منافقي كه هدفشان صراحتا بدبختي ماست ندهيم .

متحد بمانيم و به منفعت خودمان فكر كنيم، منفعت ما ارزش بالاي ريال است كه يك عمر براي به دست آوردنش زحمت كشيده ايم .

خودمان با اشتباهات و فضاسازي رواني خارج نشينان ،زحمتمان را هدر ندهيم . ما كه نمي توانيم با فروش خانه و ماشين و به تنهايي زندگي خودمان را حفظ كنيم ، حتما ريسك بالايي دارد و خطرش بسيار زياد است. اما مي توانيم با اشتباه نكردن ،ارزش پول ملي و در واقع حاصل عمر خودمان و خانواده مان را بالاتر ببريم . از امروز همه با هم تلاش كنيم هر كاري كنيم براي اينكه ارزش ريال بالاتر رود . اين راحت تر مطمئن تر، عاقلانه تر، اقتصادي تر ، وطن دوستانه تر و شرافتمندانه تر است.

منبع: عصرایران

کلمات کلیدی خبر : مدیریت اقتصادی
-->