پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8642593 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1896170
کد خبر : 220883 تاریخ ثبت : 1397/7/8 15:17 نظرات تایید شده : 0

اژه‌ای: سه متهم به فساد اقتصادی به اعدام محکوم شدند

خلیج فارس:معاون اول قوه قضاییه گفت: تاکنون در دادگاه‌های ویژه‌ای که در راستای رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی تشکیل شده است، ۳۵ نفر محکوم شده‌اند که از این تعداد سه نفر به عنوان مفسد فی‌ الارض شناخته و به اعدام محکوم شدند که حکم آن‌ها غیرقطعی است و در صورت رفتن به دیوان عالی کشورو تایید، اجرایی خواهد شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای کل دادگستری استان زنجان، اظهار کرد:  این سه نفر در دادگاه بدوی محکوم به اعدام و مابقی نیز محکوم به حبس شدند؛ البته ممکن است انفصال و رد مال نیز داشته باشند . محکومان به حبس به ۲۰ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و پایین‌تر محکوم شده‌اند.

محسنی‌اژه‌ای افزود: در شرایطی که دشمن تلاش دارد به زعم باطل خود، فضای جامعه را ملتهب کند، مطمئن باشد که دولت به میزان مورد نیاز مردم، کالاهای اساسی را وارد و ذخیره کرده است و جای نگرانی نیست. در نتیجه از مردم نیز استدعا داریم که به اندازه نیاز خود خرید کنند؛ البته دشمن غیر از این تبلیغ کرده و مردم را تشویق به خرید بیش از حد نیاز خود می‌کند.

معاون اول رئیس قوه قضاییه یادآور شد: امروز افرادی در بخش حمل و نقل در حال فعالیت و خدمات‌رسانی هستند که در این بین عده‌ای به تحریک دشمن در این حوزه خلل ایجاد می‌کنند، کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند به ویژه در بحث کامیون‌داران که آنان را تهدید کرده و یا از تردد آنها جلوگیری می‌کنند؛ بدانند که مجازات سختی در انتظار اخلالگران است.

این مسئول یادآور شد: همچنین در حوزه حمل و نقل کالا به همه دادستان‌ها تاکید شده که با کمک نیروی انتظامی، در دستگیری افرادی که از این طریق اخلال و تهدید ایجاد می‌کنند، اغماض نکنند .

-->