پویاسامانه

کد خبر : 220028 تاریخ ثبت : 1397/7/3 16:31 نظرات تایید شده : 0

اگر می‌خواهند به فردی بد و بیراه بگویند آن شخص احمدی‌نژاد است نه روحانی!

خلیج فارس: «با توجه به اینکه به طور کلی FATF در دوران آقای احمدی نژاد تصویب شده و الان صرفا اعمال اکشن پلن است، اگر نمایندگان و مخالفان می‌خواهند به فردی بد و بیراه بگویند آن شخص آقای احمدی نژاد است نه آقای روحانی. برای من خیلی عجیب است که چرا این آقایان در آن دوره سکوت کردند و حتی همراهی کردند. به نظر من عمده دلیل این آقایان بازی‌های سیاسی است و سعی دارند با دستاویز قرار دادن FATF و امثالهم اهداف سیاسی خود را پیش ببرند.»

 
به گزارش«خلیج فارس»؛ حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با فرارو گفت: «درباره بحث مذاکره هم همه ما تابع نظر و تصمیم مقام معظم رهبری هستیم. جنگ و صلح طبق قانون اساسی بر عهده رهبری است و ایشان در این مسائل تعیین تکلیف می‌کنند. اگر ما زیارت عاشورا می‌خوانیم که انى سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم و ولى لمن والاکم و عدو لمن عاداکم پس باید قبول کنیم که هرکجا که رهبری تعیین کردند که صلح یا مذاکره کنیم یا نرمش قهرمانانه از خود نشان دهیم باید به آن عمل کنیم؛ بنابراین نباید جلوتر از رهبری برای مذاکره و صلح برای دولت و مقام معظم رهبری تعیین تکلیف کنیم.»

او افزود: «بحث دیگر این است که هیچ وقت نباید مباحثی مثل برجام و FATF و مذاکره و... موجب دو قطبی شدن جامعه شود. زیرا جامعه ما یک جامعه پویا است و مجلس و قانون گذار، رهبری و قوای مختلف دارد و مردم هم در صحنه حضور دارند و معنا و مفهوم ندارد که ما سرخود به دنبال جوسازی علیه آن‌ها باشیم؛ بنابراین استفاده از تریبون‌های رسمی برای بد جلوه دادن آن‌ها نه تنها به صلاح کشور نیست بلکه به هیچ عنوان موضوعیت ندارد و جز اینکه فضای اختلاف در کشور را تشدید کند هیچ دستاوردی به همراه نخواهد داشت.»

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: «ما بار‌ها این تجربه را داشتیم که هروقت فضای کشور غبارآلود می‌شود اولین گروه‌هایی که از آن سود برده اند تروریست‌ها هستند و بعد هم دشمنان خارجی ما از این موقعیت به نفع خودشان و پیشبرد اهدافشان استفاده کرده اند. پس نباید ما با دست خودمان فضای سیاسی کشور را دو قطبی کنیم و زمینه را برای سوءاستفاده دشمنان فراهم کنیم. ما الان در شرایطی نیستیم که منافع گروهی را بر منافع ملی ترجیح دهیم و اگر این تصمیم در باقی دوره‌ها تاثیرات کمی بر کشور داشت، اما الان بسیار مخرب خواهد بود و بهتر استت جریان‌های سیاسی از آن بپرهیزند.»

کنعانی مقدم در پاسخ به این سوال که چرا با وجود نظر رهبری در خصوص مذاکرات برجام و یا موارد مشابه، اما باز هم برخی جریان‌ها سعی می‌کنند فضا را در خصوص این موارد ملتهب کنند، اظهار کرد: «دلیلش این است که ما متاسفانه مداوم در حال رقابت سیاسی هستیم و برای اینکه بتوانیم در این رقابت‌ها دست بالا را داشته باشیم به هر موضوعی چنگ میزنیم و حتی بعضا این رقابت و درگییری را به صحنه‌های اجرایی کشور می‌کشانیم و این بزرگترین ضربه را منافع و امنیت ملی ایران می‌زند. وقتی رقابت‌های سیاسی که عمدتا در مسیر چالش و حذف مسیر قرار می‌گیرد، برای خارج کردن رقیب از عرصه سیاسی دست به هرکاری میزنیم و هزینه‌های این را باید مردم بپردازند.»
-->