پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43769949 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21017226
کد خبر : 219425 تاریخ ثبت : 1397/6/31 13:44 نظرات تایید شده : 0

جنجال جدید دربی سرخابی‌های تهران

خلیج فارس:مثل همیشه، در آستانه یک دربی، مهم‌ترین موضوع ممکن، انتخاب داور است. در این راستا، هم حواشی زیاد است، هم شایعات و هم دعوا و درگیری‌ها در فضای مجازی. البته در این فصل و قبل از دربی رفت، شرایط بدتر از بازی‌های گذشته شده، زیرا اتفاقاتی رخ داد که اوضاع را نسبت به قبل، بدتر کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تابناک؛ پیش از آغاز فصل جدید، علیرضا فغانی به عنوان یکی از اساتید دانشگاه پرسپولیس معارفه شد و همین امر، شایعه پرسپولیسی بودن او را بر سر زبان‌ها انداخت. از سوی دیگر، رضا غیاثی عضو کمیته داوران در مصاحبه‌ای که فایل صوتی آن نیز منتشر شد، صراحتا گفت: «فغانی بهترین گزینه ممکن برای داوری در دربی به شمار می‌رود، چون یک داور بین المللی بوده و نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان، بهترین داور نامیده می‌شود.»

این صحبت‌های غیاثی در کنار ماجرای حضور فغانی در دانشگاه پرسپولیس، اوضاع را پیچیده‌تر از قبل کرد تا حدی که یک جنجال بزرگ از سوی استقلالی‌ها آغاز شد. آن‌ها معتقدند وقتی فغانی با باشگاه پرسپولیس به این شکل همکاری خود را آغاز کرده، چه دلیلی دارد کاندیدای قضاوت در دربی شود؟
نکته دیگر ماجرا اینجاست که از ۴ دربی «برگزارشده» گذشته، فغانی داور ۳ دربی بوده که دربی ۸۳ با تساوی بدون گل دو تیم همراه شد، در دربی ۸۴، استقلال به برتری ۳ بر ۲ مقابل پرسپولیس رسید و در دربی ۸۶ دوباره فغانی قضاوت کار را برعهده داشت و این استقلال بود که با حساب یک بر صفر، برنده بازی شد!

با این حساب، به نظر می‌رسد قضاوت‌های فغانی برای استقلالی‌ها حداقل در سه دربی اخیر که داور دربی بوده، خوش یمن بوده است اما آبی پوشان معتقدند هر کسی می‌تواند در این شرایط، کاندیدای قضاوت در دربی ۸۸ باشد غیر از فغانی، زیرا او حالا دیگر به کمپ رقیب پیوسته و چون استاد دانشگاه پرسپولیس شده، پس یک پرسپولیسی است.کلمات کلیدی خبر : دربی استقلال پرسپولیس