پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32040684 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51334289
کد خبر : 219270 تاریخ ثبت : 1397/6/30 17:47 نظرات تایید شده : 0

خانه کارگر: دستمزد کارگران باید شناور شود

خلیج فارس: دبیرکل خانه کارگر گفت: همانطور که در حال حاضر در کشور قیمت ارز شناور است، باید میزان دستمزد کارگران نیز شناور باشد.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ علیرضا محجوب، در مصاحبه با رادیو در ارتباط با علت عدم تشکیل جلسه شورای عالی کار برای تصمیم گیری جهت افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم موجود در کشور خاطرنشان کرد: طبق ماده ۴۱ قانون کار، جلسه شورای عالی کار، یک بار در سال در مورد میزان دستمزد کارگران تصمیم می‌گیرد، ولی با توجه به شرایط موجود کشور، اکنون تقاضا داریم که این شورا دوباره تشکیل جلسه دهد تا در ارتباط با حقوق کارگران بار دیگر تصمیم گیری کند.
 
دبیر کل خانه کارگر: دستمزد کارگران باید شناور شود
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد:البته قبل از تشکیل این جلسه باید کمیته‌ای تشکیل شود و در آن کمیته میزان تورم در ۶ ماه اخیر و تاثیری که بر روی دستمزد و سطح معیشت کارگران داشته است، مورد بررسی قرار گیرد و پس ازاعلام نتایج این کمیته، شورای عالی کار در ارتباط با موضوع تصمیم گیری کند.

دبیرکل خانه کارگر در بخشی دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ما معتقدیم همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است، میزان دستمزد کارگران نیز باید شناور باشد، ادامه داد:در کنار اصرار بر تشکیل جلسه شورای عالی کار در صدد هستیم که در مجلس نیز طرحی را در این ارتباط تهیه و مصوب کنیم.

وی تاکید کرد: نوسانات اخیر در بازار ارز که باعث به وجود آمدن تورم گسترده‌ای در کشور شده است موجب وارد شدن خسارت‌های زیادی به زندگی اقتصادی کارگران شده است.