پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32153112 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51446561
کد خبر : 219266 تاریخ ثبت : 1397/6/30 17:37 نظرات تایید شده : 0

سیل و توفان در ۱۲ استان کشور

خلیج فارس: رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و طوفان در ۱۲ استان کشور، گفت: در پی سیل و طوفان به حدود یک هزار نفر امدادرسانی شده است و تعداد زیادی از مردم نیز اسکان اضطراری یافتند.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فارس؛ مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، در ارتباط با جزئیات وقوع سیل و طوفان طی روز گذشته در کشور اظهار کرد: ۱۲ استان آذربایجان شرقی و غربی، همدان، مازندران، گلستان، سیستان‌وبلوچستان، سمنان، زنجان، خوزستان، خراسان شمالی، اصفهان و اردبیل متأثر از این حادثه شدند.

وی با اشاره به امدادرسانی به حدود یک هزار نفر به دلیل این حادثه، گفت: ۵ نفر نیز مصدوم شدند و تعداد زیادی از مردم نیز اسکان اضطراری یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات از توزیع تعداد زیادی پتو، چادر، نایلون، موکت، کنسروجات، حبوبات، قند و شکر و روغن در میان حادثه‌دیدگان خبر داد و گفت: امدادرسانی در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

وی در مورد خدمات ارائه شده در تاسوعا و عاشورای حسینی توسط امدادگران، افزود: ۹۳۱۸ نفر به مراکز امدادی مراجعه کرده که ۲۲۱۵ نفر آن‌ها خدمات سرپایی دریافت کرده و ۶۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی بیان داشت: ۷۳۰۸ نفر از خدمات تست قند خون و فشار خون رایگان بهره‌مند شدند و ۳۳۵۵ نیروی عملیاتی برای ارائه خدمات در تاسوعا و عاشورای حسینی فعالیت داشتند.