پویاسامانه

کد خبر : 218696 تاریخ ثبت : 1397/6/25 18:12 نظرات تایید شده : 1

نرخ سرویس مدارس در بوشهر اعلام شد

خلیج فارس:  مدیر آموزش و پرورش بوشهر گفت: کارگروه حمل و نقل دانش آموزی نرخ جدید سرویس مدارس این شهرستان را تعیین و اعلام کرد.

به گزارش«خلیج فارس»؛ مرتضی روان دوست روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس تصمیم این کارگروه برای جابه جایی هر دانش آموز از محدوده منطقه های 1 و 2 شهرداری برای مینی بوس هایی که یک مسیر رفت و برگشت دارند 600 هزار ریال و برای مینی بوس هایی که یک شیفت فعالت دارند از منطقه یک به 2، 700 هزار ریال مشخص شده است.


وی بیان کرد: همچنین برای جابه جایی هر دانش آموز در محدوده منطقه 1 و 2 شهرداری با خودرو ون و سواری تاکسی 970 هزار ریال و برای جابه جایی هر دانش آموز از محدوده منطقه 1 شهرداری به منطقه 2 و بالعکس یک میلیون و 270 هزار ریال تعیین و به تصویب رسیده است.

روان دوست با بیان اینکه پارسال هفت هزار دانش آموز در شهرستان بوشهر با سرویس مدرسه جابه جا شدند اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال 10 هزار دانش آموز در این شهرستان با سرویس مدارس جا به جا شوند.

وی اظهار داشت: میزان افزایش هزینه سرویس مدرسه امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان بوشهر درباره سوار کردن بیش از حد مجاز (چهار سرنشین) در هر خودرو سواری توسط سرویس دانش آموزان افزود: پلیس راهور مامورانی برای جلوگیری از این تخلف تعیین کرده است.

وی یادآور شد: با توجه به راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) و ثبت اطلاعات شرکت و راننده ها از طرف شهرداری و نام مدرسه و دانش آموزان از طرف آموزش و پرورش تلاش شده تا از میزان تخلف رانندگان و سوار کردن بیش از ظرفیت خودرو پیشگیری شود.

روان دوست اعلام کرد: تاکنون 50 مدرسه در این سامانه ثبت نام کرده اند وانتظار می رود همزمان با شروع سال تحصیلی جدید اطلاعات سامانه تکمیل شود.

وی یادآور شد: امسال شرکت تاکسیرانی با پنج شرکت زیتون 1و2، پاسارگاد، مهرسای گشت آذین خلیج فارس، تاکسی بیسم بوشهر و نظم آفرینان کیمیای مهر برای انجام سرویس مدرسه در شهر بوشهر قرار داد بسته است.

روان دوست با تاکید به اینکه مدیران مدرسه ها اجازه امضای قرارداد با شرکت هایی که مجوز ندارند، نیستند گفت: به همه مدیران مدرسه ها بخشنامه کرده ایم که با شرکت های دارای مجوز، قرار داد ببندند.

مدیر آموزش و پرورش بوشهر اظهار داشت: در صورتی که خانواده ای بخواهد به صورت مستقل سرویس برای فرزند خود بگیرد باید به مدرسه اطلاع دهد و در صورت بروز هرگونه مشکلی مسئولیت آن متوجه اولیای مدرسه نیست.

وی گفت: هدف آموزش و پرورش از این برنامه ریزی ساماندهی و کمک به خانواده هاست و اگر کسی تمایل نداشته باشد ازشرکت های طرف قرارداد استفاده کند، آزاد است و مدرسه و آموزش و پرورش مسئولیتی در این زمینه ندارد.

روان دوست اضافه کرد: براساس تصمیم کارگروه حمل و نقل دانش آموزی شهریه مربوط به سرویس مدارس در تعطیلات نوروز براساس شیوه نامه باید کسر شود و این سرویس ها نیز موظف هستند ازمهر ماه تا آخرین روزی که دانش آموز به مدرسه می رود به صورت منظم سرویس دهند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر برضرورت نصب برچسب سرویس مدرسه روی خودروی حامل دانش آموزان تاکید کرد.

وی در باره فرم مدرسه دانش آموزان گفت: با توجه به افزایش قیمت ها ولی با تلاش آموزش و پرورش میزان افزایش قیمت فرم دانش آموزان 14 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

روان دوست افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه تنها رنگ فرم پایه های ورودی مدرسه ها تغییر می کند و رنگ فرم مابقی پایه ها تغییری ندارد.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس قرارداد بسته شده از هر 100 دست لباس 6 دست رایگان به آموزش و پرورش برای دانش آموزان بی بضاعت داده می شود که تاکنون 600 نفر معرفی شده اند.

روان دوست گفت: هیچ مدرسه ای حق ندارد برای کادر آموزشی خود از این لباس های رایگان استفاده کند.

وی در باره قیمت ها اضافه کرد: فرم پایه اول تا سوم ابتدایی دخترانه 680 هزار ریال و چهارم تا ششم ابتدایی 730 هزار ریال و فرم اول تا سوم ابتدایی پسرانه 560 هزار ریال و چهارم تا ششم ابتدایی 680 هزار ریال است.

روان دوست یادآور شد: فرم متوسطه اول و دوم دخترانه 860 هزار ریال و پسرانه 950 هزار ریال است که براساس نوع پارچه و برچست که جزو قرارداد نیست اجازه دارند که بین 20 تا 40 هزار ریال نرخ ها افزایش یابد.

وی در باره دانش آموزان نیازمند گفت: آموزش و پرورش برای 285 دانش آموز نیازمند لباس فرم و نوشت افزار مجانی تهیه و بزودی در اختیار آن ها قرار می گیرد و برنامه ریزی برای خرید نوشت افزار و زیر پوشش قرار دادن حداکثر 800 دانش آموز در دستور کار است.

روان دوست بیان کرد: هدف از اجرای این طرح زیر پوشش قرادادن دانش آموزان نیازمند هست نه دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی است بلکه این موارد بشخی از آن هست و بیشتر نیازمندانی هستند که زیرپوشش نیستند.

وی گفت: در زمان حاضر 43 تولیدی در شهر بوشهر با آموزش وپرورش در زمینه دوخت فرم دانش آموزان همکاری دارند.

-->