پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44745384 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21990152
کد خبر : 218484 تاریخ ثبت : 1397/6/24 16:40 نظرات تایید شده : 0

افشای جزییات درگذشت مجید غلام‌نژاد

خلیج فارس: ایسنا نوشت: روز جمعه خبری بر روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت که تعجب همگان را به همراه داشت، تنها سه کلمه و آن هم "مجید غلام‌نژاد درگذشت."


آه و غصه منزل زنده‌یاد مجید غلام نژاد در بندرعباس را فرا گرفته بود، "امیرسام" هشت ساله تنها یادگار زنده‌یاد غلام نژاد است؛ بهمن دهقان، کاظم برجلو و آرش برهانی از چهره‌های سرشناسی هستند که در منزل وی حضور داشته و در حال انجام مقدمات برای انتقال پیکر وی به تهران و سپس رشت برای تدفین و آخرین وداع با بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران هستند.
زندگی و مرگ مجید غلام‌نژاد

طبق آخرین تصمیمات صورت گرفته مراسم تشییع در تهران خواهد بود و به احتمال فراوان با همکاری فدراسیون در ورزشگاه شهید شیرودی انجام می‌شود و مراسم تدفین به احتمال زیاد در رشت، زادگاه مرحوم غلام نژاد برگزار خواهد شد.

زندگی و مرگ مجید غلام‌نژادمجید غلام‌نژاد متولد ۲۸ خرداد ۱۳۶۲ است و تخصصش بازی در پست دفاع راست بود. مجید غلام نژاد در فوتبال ایران از امید‌های سایپا چهره شد و بهترین دوران فوتبال خود را در این همین باشگاه سپری کرده است. او که به عنوان یک مهاجم به فوتبال ایران معرفی شد، با نظر علی دایی به پست دفاع راست نقل مکان کرد و با درخشش در این پست به تیم ملی هم رسید و زیر نظر دایی در چند مسابقه در همین پست به میدان رفت. غلام نژاد بعد از سایپا به پاس همدان رفت و پس از آن دوباره به سایپا برگشت و بعد از نیم‌فصل بازی به کارش در استقلال پایان داد. وی سپس راهی پاس همدان و شاهین پارس جنوبی شد و در ادامه فوتبالش به شهرداری بندرعباس رفت و پس از خداحافظی از دنیای فوتبال به همراه همسرش یک باشگاه بدنسازی را در بندرعباس اداره می‌کرد.

سابقه ملی
در یک فروردین ۱۳۸۷ در دیدار دوستانه با بحرین، علی دایی برای اولین بار هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و مجید غلام نژاد نیز نخستین دیدار ملی خود را انجام داد. او ۱۷ بازی ملی انجام داد، ولی در حدود یک سال که در تیم ملی حضور داشت مهره غیرقابل اغماض تیم بود و از اولین تا آخرین دیدار ملی (۲۲ اسفند ۱۳۸۷ برابر کنیا) از ۲۳ بازی برگزار شده در ۱۷ مسابقه حاضر بود. یک گل ملی نیز به نام غلام‌نژاد ثبت است. این بازیکن در دیدار با سنگاپور در شرایطی که بازی تا دقیقه ۴۳ گلی نداشت گل اول بازی را به ثمر رساند تا مقدمه‌ای بر پیروزی پر گل ۶ بر صفر ایران باشد.

بازی در استقلال تهران
هر چند غلام‌نژاد جایگاه ویژه‌ای در پاس داشت و یکی از پنالتی‌زنان این تیم محسوب می‌شد، ولی پس از یک فصل بازی به صورت قرضی به سایپا بازگشت و تا پایان نیم فصل اول لیگ سیزدهم در این تیم بازی کرد تا در این مقطع با پیشنهاد استقلال مواجه شد. این پیشنهاد فرصت مناسبی برای بازگشت بازیکن به سطح اول فوتبال ایران بود.

غلام‌نژاد ۸ بازی برای استقلال انجام داد که یکی از این بازی‌ها داربی بود. او در دیداری که ساموئل فقید نیز در ترکیب استقلال حاضر بود در دقیقه ۵۸ جایگزین مرحوم اولادی شد.

حضور در استقلال، پایانی بود بر ۹ فصل بازی علام‌نژاد در سطح اول فوتبال ایران. او در این مدت ۷ گل به ثمر رساند که مهم‌ترین آن گل سوم سایپا در جریان پیروزی ۴ بر ۲ مقابل پرسپولیس بود.

کاپیتان اسبق تیم استقلال تهران در گفتگو با ایسنا، گفت: یکی از نزدیکان مرحوم غلام‌نژاد به بنده موضوع درگذشت این بازیکن ارزنده را خبرداد که شوکه شدم و به هیچ وجه باور نکردم.

آرش برهانی با اشاره به این که به دلیل عدم باور این موضوع پس از دو ساعت این خبر را در صفحه اینستاگرامش گذاشته افزود: مجید دو روز پیش با من تماس گرفت و تولدم را تبریک گفت و به واقع کمک حالم در شهرداری بندرعباس بود.

وی با بیان این که قرار بود شب گذشته (۲۳ شهریور) در اردوی تیم شهرداری حاضر شده و باعث دلگرمی بازیکنان شود، خاطرنشان کرد: زنده یاد غلام نژاد هم‌بازی قدیمی و انسان با محبتی بود و همه جوره کمک حالم در بندرعباس بود.

برهانی با اشاره به این که قرار بود همکاری نزدیکی با او داشته باشد، تصریح کرد: وجود این بازیکن به واقع برای تیم شهرداری بندرعباس یک وزنه بود و مسئولان باید به خانواده‌اش بیش از پیش رسیدگی کنند.

کاپیتان اسبق تیم استقلال تهران با بیان این که مصدومیت‌های متعدد مانع حضور بیشتر این بازیکن در تیم ملی و درخشش او شد، اضافه کرد: امیدوارم مسئولان خانواده زنده یاد غلام نژاد را فراموش نکنند.

کاپیتان سابق تیم فوتبال سپاهان اصفهان در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: از شنیدن خبر درگذشت غلام نژاد شوکه است و می‌گوید قرار بود شب گذشته (۲۳ شهریور) با او ملاقات کنید.

احمد جمشیدیان با بیان این که از سال ۷۹ با مجید غلام نژاد هم‌بازی بود، تصریح کرد: من با مجید در استقلال، تیم ملی جوانان و پاس هم‌بازی بودیم به جز آن در خیلی از مواقع در لیگ برتر مقابل یکدیگر بازی می‌کردیم و برای هم کری می‌خواندیم.

وی با بیان این که به هیچ وجه این موضوع باورکردنی نیست، اظهارکرد: ۱۸ سال است که زنده یاد غلام نژاد را می‌شناسم و متأسفانه مصدومیت‌های پیاپی نگذاشت به حقش برسد. او فوق العاده بازیکن سالم و با اخلاقی بود و امیدوارم به خانواده‌اش صبر بدهد، زیرا خبر بسیار تلخی بود.

جمشیدیان با اشاره به این که واقعا نمی‌تواند باور کند که اکنون مجید در کنار ما نیست، اضافه کرد: وقتی خبر فوت مجید را شنیدم واقعا پذیرش این اتفاق برایم خیلی دردآور بود.

مربی تیم فوتبال شهرداری بندرعباس در گفتگو با ایسنا، گفت: امیدوارم افراد به شایعات دامن نزنند، زیرا زنده یاد غلام نژاد فردی با اخلاق، دلسوز و متعهد بود و برای خانواده‌اش صبر جمیل خواستارم.

حمید ناصری با بیان این که از مردم تقاضا دارم به شایعات دامن نزنند، اظهار کرد: غلام‌نژاد فردی با اخلاق بود که تمامی عوامل گذشته در فصل گذشته از وی تجارب گران‌بهایی به دست آوردند.

وی با اشاره به اینکه وی فردی صبور و دلسوز بود و به واسطه بندرعباس و مردم مهربانش در این شهر ماند و زندگی کرد، خاطرنشان کرد: این فصل هم یکی از گزینه‌های مربیگری شهرداری بندرعباس بود، اما خودش نخواست، زیرا اعلام کرد هنوز برای مربیگری توانمند نیست و باید خود را تقویت کند و به دنبال تحمیل کردن خودش نبود.

ناصری ادامه داد: همواره در کنار تیم شهرداری بندرعباس بود و به واسطه دوستی با آرش برهانی از هیچ کمکی دریغ نمی‌کرد.

مربی تیم فوتبال شهرداری بندرعباس با بیان این که در فصل جاری دیگر بازی نمی‌کرد و با همکاری همسرش باشگاه بدنسازی تأسیس و به فعالیت ورزشی می‌پرداخت، تصریح کرد: دستگاه‌هایی را به بندرعباس آورد که در هرمزگان وجود نداشت و شاگردان زیادی را تعلیم داد.

وی در خصوص اتفاق رخ داده، اظهار کرد: شب قبل از آن با وی تماس تلفنی داشتم و قرار بود عصر جمعه (۲۳ شهریور) در اردوی تیم فوتبال شهرداری بندرعباس حاضر شود و باعث افزایش روحیه بازیکنان پیش از دیدار با پاس همدان باشد.

ناصری با اشاره به این که ظهر، همسرش با او تماس تلفنی داشت و گفت که این اتفاق افتاده است، بیان کرد: خودم پیگیر ماجرا بودم و وی را مشاهده کردم. ورمی در بدنش نبود و طبق تعریف نزدیکانش در آب غرق شده است و طبق گفته عوامل پزشکی حاضر در صحنه احتمال سکته بیشتر است، زیرا صورت و بدنش سالم بود و با لباس ورزشی بوده است.
گودال آبی که مرحوم غلام‌نژاد در آن افتاده است

محسن مینا بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس گفت: علت فوت ناگهانی مرحوم مجید غلام نژاد، احتمالا غرق شدگی او در رودخانه‌ای در منطقه سیاهو در حوالی بندرعباس است.
 
افشای جزئیات علت درگذشت مجید غلام نژاد
گودال آبی که مرحوم غلام‌نژاد در آن افتاده است
 
بنا به گفته آقای مینا، مجید غلام نژاد که به همراه خانواده و برای تفرج به منطقه سیاهو رفته بود در حین شیرجه زدن به عمق رودخانه دچار مشکل شده و پیکر او از آب بیرون نیامده است. خانواده وی سراسیمه ابتدا به هلال احمر اطلاع داده‌اند و سپس با حضور غواصان جسد غلام نژاد از آب بیرون کشیده می‌شود.

بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس می‌گوید: مساله سکته صحت ندارد و علت فوت ایشان پس از کالبدشکافی از سوی پزشکی قانونی به اطلاع خواهد رسید. به گفته وی حادثه ساعت ۹ صبح اتفاق افتاده و ساعت ۲ بعدازظهر نیز پاسگاه انتظامی منطقه مربوطه از وقوع این حادثه مطلع شده است.

همچنین مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس در خصوص فوت بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: این حادثه ساعت ۱۱ روز گذشته (۲۳ شهریور) به آتش نشانی اطلاع داده شد که چهار غواص به منطقه اعزام شدند و به علت صعب العبور بودن منطقه، ساعت ۱۳ جستجو برای یافتن پیکر این ورزشکار آغاز شد.

فرجام دانش افزود: پس از ۲۵ دقیقه جستجو پیکر این ورزشکار در محدوده روستای بیخ منطقه هماگ بندرعباس از آب خارج شد.

گفتنی است، رودخانه هماگ (جاماش) که از کوه‌های هماگ سرچشمه می‌گیرد یکی از مناطق بکر و بسیار زیبا در ۸۰ کیلومتری شمال بندرعباس است. این رودخانه پس از پیوستن به چندین شعبه رودخانه کوچک با نام رود جلابی به خلیج فارس می‌پیوندد و واقع در حوضه آبخیز سراب جاماش بیخ (بندرعباس)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس در منطقه سیاهو استان هرمزگان ایران که این اتفاق در آن رخ داده است.