پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 501663 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26372488
کد خبر : 218317 تاریخ ثبت : 1397/6/23 14:13 نظرات تایید شده : 0

۱.۵ میلیون دانش‌آموز مشکل روان‌شناختی دارند

خلیج فارس: محمد حاتمی در نخستین همایش ملی یافته‌های نوین روان‌شناسی کاربردی با بیان اینکه ۳۵۰۰ مرکز خدمات روانشناسی کنکور در کشور فعالیت دارند، گفت: نگرش مردم نسبت به روانشناسی تغییر کرده است و آن را به عنوان یک ارزش پذیرفته اند. باید شرایط را به گونه‌ای رقم بزنیم تا روان‌شناسی در جامعه نهادینه شود و همه بتوانند از این رشته استفاده کنند.


به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ وی با اشاره به اینکه امروزه روان‌شناسی و مشاوره نقش اول را در سلامت جامعه دارد، گفت: تمامی مردم نیاز به روانشناس دارند و مسئولان باید دراین باره فکر و برنامه ارائه دهند.
۱.۵ میلیون دانش‌آموز مشکل روان‌شناختی دارند
وی با بیان اینکه ۱۵سال از تاسیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره می‌گذرد و مشکل روان جامعه ما می‌تواند توسط روان‌شناسان و مشاوران کاهش یابد، خاطرنشان کرد: در کشور حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز مشکلات روان شناختی دارند که نیاز به مدیریت دارد.

معاون نظارت حرفه‌ای و امور کمیسیون‌های سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور اظهار کرد: رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره تنوع بالایی دارند و حدود ۱۴ رشته در این زمینه در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود که تمامی این رشته‌ها کاربردی هستند.

وی ادامه داد: باید از دانشگاه آزاد به دلیل تلاش‌های صورت گرفته در مورد رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره که در سطوح ارشد و دکتری تدریس می‌شود تشکر کرد و در عین دانشگاه‌ها را به استاندارد‌های جهانی برسانیم و رشته‌های روان‌شناسی را کیفیت بخشی کنیم تا دانشجویان به خارج از کشور برای آموختن این رشته نروند.