پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 17339840 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 37205179
کد خبر : 218304 تاریخ ثبت : 1397/6/23 14:30 نظرات تایید شده : 0

مالخر مجازی دستگیر شد

خلیج فارس: جوانی که از سایت‌های مجازی فروش لوازم خودرو اقدام به خرید و فروش در سایت می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ در حاشیه برگزاری طرح رعد ۱۵ توسط نیروی انتظامی، جوانی که اقدام به خرید و فروش لوازم خودرو در فضای مجازی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

این فرد لوازم خودرو از قبیل: «ساب ووفر»، «آمپلی فایر»، «ضبط»، و سیستم‌های صوتی خودرو را در فضای مجازی و در سایت‌های «شیپور» و «دیوار» خریداری کرده و با قیمت‌های بالاتر از آنچه که این کالا‌ها در بازار عرضه می‌شوند به فروش می‌رسانده است.

بنابر این گزارش، این مالخر در آخرین اقدام خود که منجر به شناسایی و دستگیری وی شد، یک «ساب ووفر» را در سایت شیپور خریداری می‌کند، غافل از آنکه این وسیله سرقتی بوده و وی بدون آنکه بداند این وسیله سرقتی است، آن را خریداری می‌کند. مالخر پس از مدتی به دلیل نیاز به پول اقدام به فروش آن در سایت شیپور می‌کند و مشخصات و تصاویر مربوط به آن را در داخل سایت قرار می‌دهد تا مشتریان برای خریدن ساب ووفر مورد نظر با وی در تماس باشند.

از آنجا که ساب ووفر سرقتی بوده است، صاحب اصلی آن با رصد سایت فروش وسیله تعلق به خود را مشاهده می‌کند که توسط شخص دیگری در حال فروش است. مالک ساب ووفر با این فرد تماس گرفته و برای خریداری این وسیله ابراز تمایل می‌کند و پس از گذاشتن قرار ملاقات با یکدیگر، مالک اصلی ساب ووفر موضوع را در جریان پلیس قرار داده و با مامور بر سر قرار ملاقات می‌رود و پلیس نسبت به دستگیری این فرد اقدام می‌کند.

این فرد طبق اظهاراتش لوازم را از سایت‌های مجازی به قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان خریداری می‌کرده و در زمان نیاز به پول همین اجناس را با قیمت ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانده است.

افسر تحقیق این پرونده از ارسال پرونده برای بررسی و اعلام حکم به مقام قضایی خبر داد.


کلمات کلیدی خبر : دستگیر مالخر مجازی