پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21931980 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20295895
کد خبر : 218283 تاریخ ثبت : 1397/6/23 14:00 نظرات تایید شده : 0

توافق همکاری نظامی گرجستان و اسرائیل

خلیج فارس: همزمان با سفر «اویگدور لیبرمان» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به تفلیس و دیدار با « لوان ایزوریا» وزیر دفاع گرجستان توافقنامه تعمیق همکاری نظامی بین دو طرف امضا شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ بر اساس گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک گرجستان» به نقل از وزارت دفاع گرجستان، لیبرمان پنجشنبه در قالب یک سفر منطقه ای و پس از دیدار از جمهوری آذربایجان کاری وارد گرجستان شد.

وزیر دفاع گرجستان با اشاره به اینکه در قالب این توافقنامه همکاری میان نهادهای نظامی دو طرف گسترش خواهد یافت گفت : بخش اصلی همکاری ، شامل سازماندهی نیروهای نظامی ذخیره است.

ایزوریا تصریح کرد : در سال جاری در جریان سفر به تل آویو گسترش همکاری در راستای سازماندهی نیروی ذخیره در گرجستان را درخواست کردم که مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت.

وی افزود: یک هیات نظامی اسرائیلی - رژیم صهیویستی - در ماه ژوئن امسال به گرجستان سفر و تجربیات خود را در این زمینه با نیروهای نظامی کشور ما به اشتراک گذاشتند.

وزیر دفاع گرجستان ، ایجاد نیروی ذخیره را برای کشورش مهم عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی کردیم 15 اکتبر (برابر 23 مهر ماه ) در این زمینه یک طرح آزمایشی را به اجرا بگذاریم.

وی حوزه امنیت سایبری را یکی از حوزه های مورد اولویت همکاری نهادهای نظامی دو طرف خواند و با اشاره به تجربیات رژیم صهیونیستی در این زمینه همکاری در این حوزه را برای کشورش مهم دانست.

گسترش روابط میان نهادهای نظامی گرجستان و رژیم صهیونیستی در ماه می سال 2018 در پی امضای یادداشت تفاهم همکاری درحوزه نظامی در جریان سفر لوان ایزوریا به تل آویو، آغاز شد.

کلمات کلیدی خبر : نظامی گرجستان اسرائیل
-->