پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 500954 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26371779
کد خبر : 218215 تاریخ ثبت : 1397/6/22 17:32 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ مردم کره‌شمالی چه تفریحاتی دارند؟

خلیج فارس: درباره زندگی مردم کره‌شمالی به ندرت خبری به بیرون مرزها درز می‌کند و عمدتا بازار  شایعات بسیار داغ است؛ گفته می‌شود. آن‌ها برای تردد بین روستا‌ها و یا شهر‌ها باید از حکومت اجازه بگیرند.


۱۲ روزنامه در این کشور منتشر می‌شوند؛ این ۱۲ روزنامه موظفند خبر‌هایی که از سوی وزارت اطلاعات و امنیت کشورشان دریافت می‌کنند را عیناً منتشر کنند. انتشار هرگونه خبر ناخوشایند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... که مربوط به کره‌شمالی باشد ممنوع است. هر گونه انتقاد از نظام کمونیستی و مقامات آن نیز جرم تلقی می‌شود.

اینترنت در کره شمالی وجود ندارد. داشتن گیرنده‌های تلویزیون‌های ماهواره‌ای و رادیو‌هایی که قادر به دریافت امواج خارجی باشند جرم است.

در سال‌های اخیر اخبار و شایعات بسیاری با سفر خبرنگاران و عکاسان به این کشور تایید یا تکذیب شده‌است. از جشن پنجاهمین سالگرد استقرار حزب حاکم به بعد گاه و بی‌گاه خبرنگاران و عکاسان توانسته‌اند به صورت محدود به این کشور سفر کرده و گوشه‌ای از اسرار زندگی درون حصار کره شمالی را به تصویر بکشند هر چند بازدیدهای رسانه‌ای از کره شمالی هم صرفا با نظارت دولت این کشور است و خبرنگاران و عکاسان فقط حق دارند به محل‌هایی بروند که دولت به آن‌ها اجازه می‌دهد اما همین فرصت اندک و محدود نیز برای آشنایی با سبک زندگی، آداب و رسوم، تفریحات و قوانین اجتماعی این کشور کمتر شناخته شده مغتنم است.

سربازان در موزه تاریخ طبیعت پیونگ‌یانگسربازی در موزه تاریخ طبیعت پیونگ‌یانگسربازان در موزه تاریخ طبیعت پیونگ‌یانگخانم نظامی در حال خوردن بستنی هنگام بازدید از باغ‌وحش پیونگ‌یانگزنی در حال پائین آمدن از پلکان‌برقی در موزه تاریخ طبیعت پیونگ‌یانگملوانان پس از بازدید از موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگملوانان در موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگملوانی در موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگدختران نظامی در مقابل در ورودی باغ‌وحش پیونگ‌یانگمراجعان موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگدختران نظامی پس از بازدید از موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگمراجعان در موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگاستقبال مردم از سربازان در کنار موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگمراجعان در موزه تاریخ طبیعت در پیونگ‌یانگکلمات کلیدی خبر : کره شمالی تصاویر تفریح