پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 859259 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6008255
کد خبر : 218147 تاریخ ثبت : 1397/6/22 10:31 نظرات تایید شده : 36
تکمیلی/ روز گذشته رخ داد؛

پزشک و عضو شورای شهر دیّر همدیگر را ضرب و شتم کردند!

خلیج فارس: رییس مرکز بهداشت شهرستان دیر با تایید این خبر گفته: کمترین تعرض به پزشک توسط بیمار و همراهان اقدامی خلاف قانون است که پیگرد قضایی دارد.

خلیج فارس: حبیبه فخرایی عضو شورای شهر دیر که به اتفاق خواهر بیمارش به مرکز بهداشت درمان این شهر مراجعه کرده بود پس از مشاجره لفظی با پزشک همدیگر را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ رییس شورای شهر دیر این خبر را در گفتگو با ایرنا اعلام کرده و گفته: این اتفاق ناخوشایند پس از تجویز نسخه از سوی پزشک برای بیمار رخ داد که بیمار و عضو شورا معتقد بودند داروی نوشته شده برای آنها صحیح نیست.

محمد خاکی ادامه داد: پزشک در پاسخ به اعتراض بیمار و عضو شورا گفته است که داروی تجویز شده با تشخیص دقیق و بررسی متناسب با نوع بیماری انجام شده است.

خاکی اظهارداشت: پس از مشاجره لفظی بین بیمار و عضو شورای دیر با پزشک در نهایت منجر به کتک کاری پزشک توسط آنها شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز با تایید کتک کاری طاهره حاجیان پزشک این مرکز توسط بیمار و عضو شورا گفت:این اقدام که روز گذشته اتفاق افتاده به مرجع قضایی گزارش شده است.

احمد آخوندی افزود: کمترین تعرض به پزشک توسط بیمار و همراهان اقدامی خلاف قانون است که پیگرد قضایی دارد.

وی یادآورشد: هرچند پزشک مورد ضرب و شتم قرار گرفته اما منجر به شکستگی یا جراحت عمیق نشده است.

آخوندی اظهارداشت:بی احترامی و برخوردهای ناشایست به پزشکان مرکز بهداشت توسط بیماران و همراهان آنها آنها در این شهرستان دارای سابقه است.

بیانیه عضو شورای شهر دیر

ساعاتی پس از انتشار خبر بالا، حبیبه فخرایی عضو شورای شهر دیر در فضای مجازی بیانیه ای منتشر کرد که متن آن عیننا و بدون ویرایش در ادامه می بینید:

با عرض سلام و ادب و احترام بر خود لازم می دانم جهت تنویر افکار عمومی مطالب ذیل را در خصوص ماجرای برخورد، گفتار و رفتار دون شأن و منزلت والای پزشکی فردی که متاسفانه از علم و اخلاق و ارزش های مقدس پزشکی و طبابت فقط نام و نشان آن را کسب نموده و از مسؤلیت خطیر و معرفت عمیق آن صرفا مدرک آن را دریافت نموده و با سواستفاده از روند و فرایندی که مدرک تحصیلی بر اصول اخلاقی و نهادهای رفتاری و گفتاری و سلامت فکری ارجحیت داشته جایگاه پزشکی را غصب نموده و در موقعیت پزشک درمانگاه دیّر قرار گرفته است به استحضار همگان برسانم.

متاسفانه برخی نهادها و مراکز خبری که وظیفه ذاتی و قانونی آنان اطلاع رسانی، شفاف سازی و واقع گویی می باشد بدون توجه به مسؤلیت اخلاقی و قانونی خویش مغرضانه و عامدانه اقدام به نشر اکاذیب و تحریف واقعیت نموده که البته باید پاسخگو باشند و پزشک مذبور نیز با سواستفاده از همین فضا سازی رسانه ای در مصاحبه ای، ضمن توجیه و تحریف موضوع و فخرفروشی و منت گذاری بر شهروندان دیّری آشکارا مردم دیّر را به لحاظ گویش و گفتار محلی مورد تمسخر و استهزا قرار داده است. این در حالیست که تاکنون ایشان چندین بار در موقعیت پزشکی درمانگاه با بیماران این شهر برخورد ناشایست و اهانت آمیز داشته است که مسولین شبکه بهداشت نیز بر آن اذعان دارند و بنده بر حسب وظیفه و رسالت اجتماعی خویش صرف نظر از حقوق شخصی پیگیر موضوع و مدافع حقوق همشهریانم می باشم.