پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8767837 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2021225
کد خبر : 218059 تاریخ ثبت : 1397/6/21 15:10 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه دیر: ملت ایران با الهام از عاشورا پیروز شد

خلیج فارس: امام جمعه دیر گفت: ملت ایران با الهام از نهضت عاشورا و کربلای حسینی پیروز شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ حجت‌الاسلام سید علی حسینی ظهر چهارشنبه در جمع عزاداران حسینی در حسینیه اعظم شهر بردخون اظهار کرد: عزاداری بر امام حسین(ع) حکمت های گوناگون دارد زیرا برگزاری این مراسمات باعث حفظ اسلام و مکتب امام شده است و در پرتو این مجالس و منابر احکام و اخلاق اسلامی نشر یافته است.

ملت ایران با الهام از عاشورا پیروز شد

وی با بیان اینکه عزاداری مسئله‌ای سیاسی است، افزود: اهل‌بیت عصمت و طهارت توصیه به عزاداری کرده اند تا زمینه بهره برداری از این مجالس فراهم شود تا مکتب امام  و ظلم ستیزی امام ترویج شود چرا که امام قهرمان مبارزه با ظلم، الگوی سازش ناپذیری و ایستادگی در برابر ظالمان بوده است.

حسینی اضافه کرد: امام در برابر یزید که فردی شرابخوار، ظالم و فاسق بود، ایستاد و هرکس مثل امام حسین فکر می کند با افرادی مانند یزید بیعت و سازش نمی کند که تکلیف ملت های مسلمان در مقابل قلدران روشن است.

وی با اشاره بر اینکه زیربار ظلم نرفتن را از انقلاب حسین آموخته ایم، ابراز داشت: ملت ایران با دست خالی رژیمی وابسته به اجانب و جنایتکاران و ابرقدرت ها را ساقط کرد زیرا از نهضت عاشورا الهام گرفت.

امام جمعه دیر گفت: امام حسین در برابر دشمن بسیار ایستاد و آنان را با خون خود رسوا کرد که عاقبت پیروز واقعی شد و لعن و نفرین ابدی برای یزیدیان ماند.

حسینی ادامه داد: با وجود همه مشکلات و تحریم ها ملت مظلوم ایران با الهام از عاشورا دشمن را شکست داد و حماسه آفرید و امروز نیز در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ملت ما همچون گذشته در مقابل تحریم ها می ایستد هرچند در داخل به دلیل برخی بی تدبیری ها و اقدام برخی زالو صفت مردم در رنج هستند.

وی تصریح کرد: تبلیغات دشمن و برخی مسائل داخلی باعث فشار به مردم شده اما ملت ایران با الهام از عاشورای حسینی بر همه مشکلات غلبه می کند همان گونه که امام در اوج تحریم ها تسلیم نشد ما نیز همچون امام خود در مقابل دشمن می ایستیم و پیروز خواهیم شد.

امام جمعه دیر ادامه داد: آمریکا مایل به مذاکره است اما این آرزو را به گور خواهند برد و ما هرگز زیر بار ذلت نمی رویم زیرا هدف آنان از مذاکره براندازی است و به دنبال آشتی و صلح نیستند اما متاسفانه عده ای بیان می کنند که با ترامپ گفتگو کنیم.

وی فلسفه عزاداری را به روز کردن کربلا خواند و گفت: برای یک شیعه متعهد هر روز کربلا و عاشورا است که باید یزید زمان را بشناسیم زیرا کربلا تکرار می شود پس نباید تماشاچی و بی تفاوت بمانیم و وظیفه داریم در مقابل توطئه و جنگ اقتصادی و نرم دشمن بایستیم و مسئولان را یاری کنیم.

حسینی با تجلیل از آینده نگری رهبری در مسائل مختلف اظهار کرد: رهبران جامعه اسلامی الگوی مردم هستند و نقش تعیین کننده ای دارند زیرا مردم به رهبران خود نگاه می کنند همانگونه که بیعت با یزید شرابخوار و فاسد خطر بزرگی برای اسلام بود که منکرات را ترویج می کرد.

امام جمعه دیر با انتقاد از رواج سگ بازی در جامعه ابراز داشت: در کشور ما نیز برخی به سگ بازی رو آورده اند و عده ای به جای فرزند به سگ عشق می ورزند هرچند رعایت حقوق حیوانات لازم است اما وجود حیوان نجس در رختخواب افراد پسندیده نیست.

کلمات کلیدی خبر : سید علی حسینی دیر
-->